Duża frekwencja

Strona Główna » Zapasy » News » Duża frekwencja

Dwie kategorie i mnóstwo emocji

135 młodych zapaśników wystąpiło w 29. Turnieju Powitanie Wiosny w Wałbrzychu. Jego organizatorem było ZLKS Zagłębie Wałbrzych, a patronat dzierżył prezydent Roman Szełemej. Wałbrzyszanie jakby się umówili, że będą przegrywać tzw. małe finały i zajmować piąte miejsca, bo aż pięciu zapaśników zajęło takie lokaty. W kategorii dzieci byli to: waga 29 kg - Filip Szoma, 32 kg - Krystian Szulc, 42 kg - Oskar Zdrojewski, 52 kg - Michał Kokoszko i wśród młodzików w wadze 62 kg - Daniel Pietruszka. W kategorii dzieci 7. był Borys Rutka w wadze 42 kg. W kategorii młodzik dwa medale wywalczyli Mikołaj Dereń (38 kg) i Igor Liczbiński (85 kg), zajmując trzecie miejsca. A Robert Szoma wygrał wagę 48 kg. Ostatecznie Zagłębie w gronie 13 klubów z Dolnego Śląska, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski zajęło 9. miejsce drużynowo.