Gra o pierwsze

Strona Główna » Siatkówka » News » Gra o pierwsze

Faworyci za mocni dla wałbrzyszan

Spełnił się przedstawiony poniżej scenariusz. W drugim meczu ćwierćfinału U15 w Szczecinie koszykarze Basketu pewnie pokonali Kinga Tomaszów 92:69 (51:34) i z dwoma zwycięstwami na koncie mają już awans do półfinału. Dla Szczawna najwięcej punktów zdobyli: Jurkowski 36, Klimek 19, Kucyper 15, Włochal 10. W drugim sobotnim meczu Majbasket Szczecin wygrał z UKS Katowice 79:50 i również wywalczył awans. Jutro w ostatnim meczu Szczawno stoczy więc walkę o pierwsze miejsce w turnieju z gospodarzami. Natomiast w siatkarskim półfinale MP w Poznaniu KPS Chełmiec robił co mógł, żeby przedłużyć swoje szanse na awans do najlepszej "8". W pierwszych dwóch setach nasi siatkarze trzymali się mocno i przegrali nieznancznie (24:26, 22:25), w ostatnim rywal szybciej rozwiał nadzieje KPS (16:25). Ostatecznie Chełmiec przegrał z faworytem poznańskiego turnieju MDK Warszawa 0:3. W drugim dzisiejszym meczu gospodarze Energetyk pokonali Jokera 3:0. Poznań i Warszawa mają już awans i w niedzielę zagrają bezpośredni mecz o zwycięstwo w całym turnieju. Natomiast wałbrzyszanie z Piła powalczą o trzecie miejsce (obecnie KPS jest czwarty; bez zdobytego seta, a rywal ma jeden wygrany).

Sobota to drugi dzień półfinału MP kadetów KPS Chełmiec w siatkówce i ćwierćfinału MP U15 koszykarzy Basketu Szczawno. Zwłaszcza ci drudzy stają przed dużą szansą zapewnienia sobie awansu już po drugim meczu. Basket wygrał już wysoko z UKS Katowice, a dzisiaj gra z Kingiem Tomaszów, który wczoraj został rozgromiony przez Szczecin. Jest duża szansa na wygraną w sobotę i awans do półfinału po dwóch dniach turnieju. Odwrotnie jest u naszych siatkarzy. Wczoraj przegrali 0:3 z Poznaniem, a dzisiaj grają z MDK Warszawa, faworytem tego półfinału. Tylko wygrana przedłuża szanse Chełmca na awans, ale o to będzie bardzo ciężko.