Mamy awans!

Strona Główna » Siatkówka » News » Mamy awans!

Wałbrzyskie siatkarki w przyszłym sezonie zagrają na tym samym szczeblu co siatkarze

W Hali Wałbrzyskich Mistrzów trwa drugi dzień turnieju finałowego o miejsca w II lidze kobiet. W pierwszym dzisiejszym meczu Poprad Stary Sącz wygrał pewnie z SAN-Pajda Jarosław 3:0 i ma już pewne miejsce na wyższym szczeblu. Natomiast Chełmiec Wodociągi, po piątkowej pewnej wygranej z SAN-Pajdą, w drugim meczu turnieju mierzy się z Nike Ostrołęka, z którym w zeszłorocznych eliminacjach wygrały 3:1. Obecnie za nami dwa sety i na tablicy wyników mamy remis 1:1. W pierwszej partii lepsze gospodynie, które wygrały 25:23, druga dla Nike 25:23. Trzecia partia również bardzo wyrównana i ponownie w końcówce lepszy Chełmiec - 25:21 i 2:1 w setach. W HWM coraz więcej emocji, w czwartym secie Nike ponownie doprowadza do remisu - 2:2 - wygrywając po nerwowej końcówce na przewagi 26:24. Ostatnia partia niewiele różni się od wcześniejszych, nadal wyrównana gra punkt za punkt. Chełmiec Wodociągi przegrywał już 7:11, ostatecznie jednak udało się odwrócić rezultat i pokonać Nike 15:12, a w całym spotkaniu 3:2 !!! Tym samym przy wypełnionej po brzegi Hali Wałbrzyskich Mistrzów nasze siatkarki zapewniają sobie awans na trzeci szczebel, a Wałbrzychowi powrót II-ligowych kobiecych zmagań po wieloletniej przerwie. Jutro ostatni dzień turnieju, w którym Chełmiec Wodociągi zawalczy o pierwsze miejsce w turnieju finałowym z Popradem Stary Sącz (godzina 14).