Zbyt wysokie napięcie

Strona Główna » Siatkówka » News » Zbyt wysokie napięcie

Tak długiej walki o awans wałbrzyszanie jeszcze nie stoczyli

Starcie w Żaganiu od początku zapowiadało się na emocjonujące oraz zacięte i wiadomo było, że siatkarze z obu ekip dadzą z siebie wszystko, żeby zakończyć zmagania w II rundzie (AQZ) lub też przedłużyć swoje szanse na dalszą grę (Sobieski). Jednak tego co oglądaliśmy w dzisiejszym spotkaniu chyba mało kto się spodziewał. Mecz od początku toczył się na wyrównanym poziomie, a przewaga nie wynosiła więcej niż dwa punkty. Po zaciętej końcówce seta otwarcia, w kolejnej partii wałbrzyszanie zaczęli mieć problemy, co skutecznie wykorzystał Sobieski. Najbardziej emocjonujące okazały się jednak dwa ostatnie sety, a szczególnie czwarty, który został na ponad godzinę przerwany przez awarię prądu. Długa przerwa niestety nie pomogła AQZ i musieliśmy o wygraną bić się w tie-breaku, który podobnie jak dwa tygodnie temu w hali AZ, udało się zakończyć na swoją korzyść. Teraz przed AQZ kolejna przerwa, turniej półfinałowy gramy dopiero w dniach 5-7.04 (na pewno zmierzymy się w nim z Orłem Międzyrzecz).

W play out Ikar - BTS 3:1 (3:0 w meczach i Legnica zostaje w II lidze), a w drugiej parze play off Astra - Chrobry 1:3 (2:1 w meczach prowadzi Głogów).

MVP spotkania wybrany został kapitan wałbrzyszan Łukasz Szablewski.

Tego już nie odpuszczamy, Szczygielski skutecznie kończy spotkanie! Wygrywamy V set 15:10. W całym spotkaniu 3:2 dla AQZ.

Pojedynczy blok Szablewskiego i mamy meczbola...

Błąd gospodarzy i 13:10 dla Wałbrzycha.

Gra punkt za punkt i 11:10 dla gości.

Tracimy kolejny punkt i o czas prosi trener Bułkowski.

Utrzymujemy 2-3 punktowe prowadzenie - 9:7.

Przy zmianie stron 8:6 dla AQZ.

Na tablicy wyników 6:4 dla Wałbrzycha.

Wyrównana gra, oba zespoły nie odpuszczają walki.

AQZ zaczyna od 2:0 i 3:2.

Pierwszy setbol bronimy, ale przy drugim nie udaje się już uratować seta. Przegrywamy IV set 23:25. W setach 2:2 i czas na tie-break...

Tracimy kolejne dwa punkty i przegrywamy 22:24.

Kolejny remis 22:22.

Wracamy do gry! 19:19 i po chwili 20:19 dla AQZ.

Zgodnie z regulaminem, jeśli w ciągu 4 godzin wróci prąd - mecz zostanie dokończony. Natomiast jeśli nie, spotkanie zostanie powtórzone jutro. Awaria jest poważna - całe osiedle nie ma prądu.

W Żaganiu... zgasło światło! Przerwa w grze...

Gra nadal punkt za punkt, 15:14 dla Sobieskiego.

Mamy remis 11:11.

AQZ cały czas przegrywa 2 punktami - 8:10.

Gospodarze odwracają wynik i prowadzą 5:3.

Sobieski dogania na 3:3.

Miejmy nadzieję, że teraz uda się już zakończyć spotkanie. 3:1 dla AQZ.

Wałbrzyszanie szybko, przy pierwszym setbolu - as Zielińskiego - kończą trzecią partię. Wygrywamy III set 25:19. W setach 2:1 dla AQZ.

23:19 dla Wałbrzycha.

A siatkarzy od zakończenia seta dzielą cztery punkty, 21:17.

Siatkarki Chełmca Wodociągi III set wygrywają 25:9 i w ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonują Trzynastkę ZG 3:0.

Po przerwie prowadzimy 17:13.

16:11 dla Wałbrzycha i czas dla Żagania.

AQZ stara się już skutecznie pilnować kilkupunktowego prowadzenia.

Wałbrzyszanie trzymają gospodarzy na kilkupunktowy dystans, 10:7.

Wyrównana walka pod siatką i 6:4 dla Wałbrzycha.

Trzecia partię zaczynamy od 2:1.

W końcówce już niewiele udaje się zrobić. Przegrywamy II set 22:25. W setach remis 1:1.

Wałbrzyszanie nie odpuszczają i nadrabiają punkty, obecnie przegrywamy 20:22.

AQZ nadal przegrywa, 14:20.

Siatkarki Chełmca Wodociągi wygrywają w II secie 25:9 i prowadzą w meczu 2:0.

17:11 dla Sobieskiego.

W tej partii gra wałbrzyszanom się nie układa, przegrywamy 9:15.

Utrzymuje się 4-5 punktowe prowadzenie Żagania, obecnie 12:8.

8:3 dla Sobieskiego i o czas prosi trener Bułkowski.

Wałbrzyszanie cały czas przegrywają 2-3 punktami, obecnie 3:6.

Na początek kolejnej partii 2:0 dla Sobieskiego.

Zacięta końcówka punkt za punkt. Ostatecznie po walce wygrywamy I set 27:25.

Natomiast siatkarki Chełmca Wodociągi w HWM wygrały I set z Trzynastką ZG 25:15.

Nadal wyrównana gra, 23:21 dla Wałbrzycha. O czas prosi trener Bułkowski.

Obecnie 21:19 dla AQZ.

Gospodarze odwracają wynik i prowadzą 18:17.

Wychodzimy na 14:12.

11:10 dla gości.

Wałbrzyszanie cały czas na prowadzeniu jednym punktem.

3:1 dla AQZ.

Podobnie jak u siebie, w Żaganiu również zaczynamy od wyrównanej gry.

Trwa prezentacja zawodników obu drużyn.

Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Nowak, Kulik, Szczygielski, Szablewski, Zieliński, Szydłowski (L).

Do Żagania wybrała się grupa wałbrzyskich kibiców dopingiem wspierać naszych siatkarzy w walce o wygraną.

Turniej półfinałowy, czyli kolejny krok na drodze do powrotu na zaplecze PlusLigi, powoli pojawia się już na wałbrzyskim horyzoncie. Jednak żeby się tam znaleźć AQZ musi wykonać jeszcze jeden bardzo istotny krok - pokonać po raz trzeci w II rundzie play off Sobieskiego, tym razem na jego terenie. Dwa tygodnie temu w hali Aqua Zdrój Żagań wysoko powiesił poprzeczkę i wykonanie założonego planu kosztowało wałbrzyszan wiele walki oraz nerwów. Dzisiaj zapewne również nie będzie łatwo wygrać. Miejmy jednak nadzieję, że AQZ w trzech meczach zakończy rywalizację. Czy tak się stanie ? Czy uda się wygrać po raz szósty w play off ? Odpowiedzi już od 16.

Dzisiejsze spotkanie play off jest siódmym (piątym w tym sezonie) starciem bezpośrednim klubów na trzecim poziomie ligowym. Po raz pierwszy siatkarze spotkali się w sezonie 2013/2014 i oba mecze zakończyły się wygranymi ówczesnej Victorii PWSZ - na wyjeździe 3:0, u siebie 3:1. Również w obu spotkaniach rundy zasadniczej trwającego sezonu wałbrzyszanie pewnie pokonali żaganian, wygrywając po 3:1. Kolejne wygrane AQZ dorzucił w dwóch pierwszych spotkaniach II rundy play off, pokonując Sobieskiego w hali Aqua Zdrój 3:2 i 3:1.