Zgubili tylko cztery

Strona Główna » Siatkówka » News » Zgubili tylko cztery

Wałbrzyski lider udanie zamyka wyjazdową część rundy zasadniczej

II-ligowa dziesiątka z grupy czwartej jest już prawie na półmetku zmagań w rundzie zasadniczej, jakie zostały zaplanowane na początek 2019 roku. Tym samym warto powoli zacząć spoglądać na to co czeka w dalszej części sezonu - rywali w fazie playoff. O utrzymanie zagrają BTS z Ikarem - i to się pewnie do końca nie zmieni. Natomiast w "8" pewne roszady są jeszcze możliwe. Na obecną chwilę bezpieczny jest lider z Wałbrzycha. O drugie miejsce walczą Astra z Chrobrym (punkt różnicy), o czwarte Sobieski z MUKS (punkt różnicy), a o szóste Olavia z Bielawą (tyle samo punktów), choć i Juve ma jeszcze szansę (3 punkty mniej). Po zeszłotygodniowych wygranych gospodarzy, tym razem nieco lepiej poradzili sobie goście. W Bielawie po walce Chrobry pokonał Bielawiankę 3:2, a Astra w Żaganiu wygrała z Sobieskim 3:0. Lekko zaskoczyć dał się natomiast lider, AQZ w Oławie wygrał z Olavią 3:1, pechowo przegrywając trzeciego seta. Czternastą porażkę na piętnaście meczów zaliczył Ikar, który w Głuchołazach uległ Juve 0:3. Natomiast po raz siódmy w sezonie punkty pogubił MUKS, przegrywając w Bolesławcu z BTS 1:3.

Seta szkoda, najważniejsze jednak, że udało się zdobyć komplet punktów - takimi słowami wczorajsze spotkanie w Oławie podsumował menager AQZ Fabian Kurzawiński. I trudno się nie zgodzić... Wałbrzyski lider dobrze wszedł w mecz i w secie otwarcia spokojnie prowadził grę, pilnując kilkupunktowej przewagi. Również druga partia przez większość czasu przebiegała pod dyktando wałbrzyszan, chociaż rywal starał się trzymać blisko. I kiedy po wygranych dwóch setach wydawało się, że trzeci będzie tylko formalnością, Olavia zaczęła uciekać, a AQZ mimo starań - zwłaszcza w samej końcówce - nie zdołał odwrócić rezultatu. Na szczęście czwarta partia ponownie należała do lidera grupy czwartej i mimo małego potknięcia, ostatecznie komplet punktów pojechał do Wałbrzycha. Wizyta w Oławie była ostatnim wyjazdowym spotkaniem naszych siatkarzy w tej części sezonu. AQZ poza domem wygrał osiem meczów - z czego siedem za komplet punktów - i jeden przegrał. Teraz pozostało już tylko zwycięsko zakończyć trzy pozostałe spotkania w hali Aqua Zdrój i spokojnie przystąpić do playoff - najprawdopodobniej zagramy z Juve. Wałbrzyski trójmecz zaczynamy od starcia z Bolesławcem.

Po 15. kolejce, Aqua Zdrój zatrzymało fotel lidera - I pozycja, z 40 punktami na koncie i setami 43:12. Na szczycie tabeli AQZ - 40 punktów, za nim Astra - 34 punkty, a niżej Chrobry - 33 punkty.