Ciężko było patrzeć

Strona Główna » Siatkówka » News » Ciężko było patrzeć

Zaczyna być nieciekawie i niebezpiecznie...

... w wałbrzyskich szeregach. Nasi siatkarze dziś po raz kolejny pokazali, że mimo chęci walki i wszelkich prób, każdy z rywali może bez większych problemów odebrać im punkty. I spotkanie w Sulęcinie było tego dobrym przykładem. Olimpia wcale jakoś wybitnie nie grała, potrafiła jednak - jak pokazuje wynik - z każdym setem coraz skuteczniej wykorzystywać błędy wałbrzyszan. A tych w meczu nie zabrakło, wałbrzyszanie psuli zagrywki, mieli problemy z własnym blokiem, a przez rywala momentami nie mogli się przebić. Gdyby nie te "wpadki", wygrana do zera zapewne zapisana zostałaby na konto AQZ i sytuacja naszego zespołu nie stawałaby się coraz bardziej skomplikowana. O play off zapomnieć możemy już całkowicie, a teraz trzeba przynajmniej bronić "10", żeby mieć nieco lepsze położenie przed grą o utrzymanie. W następnym tygodniu I-ligowców czekają dwie kolejki, AQZ zagrał już jednak awansem z AZS, więc kolejny mecz rozegra w weekend w Suwałkach.

W pozostałych meczach: Ślepsk - Stal 3:0, Norwid - Krispol 3:1, SMS - Siedlce 1:3, Lechia - AGH 3:0, AZS - Sanok 3:1.

Nie takiego zakończenia wyjazdowego spotkania z ostatnim zespołem w tabeli zapewne spodziewali się wałbrzyscy kibice. Miała być powtórka z wałbrzyskiego meczu, a ostatecznie nasi siatkarze musieli oddać wszystko rywalowi i wracają do domu z pustymi rękami oraz bez zdobytego seta...

Rywalowi wystarcza jeden meczbol do zakończenia... przegrywamy III set 16:25. W całym spotkaniu 3:0 dla Olimpii.

Meczbol dla gospodarzy i w Sulęcinie szykuje się pogrom...

23:15 dla Olimpii.

4 punkty z rzędu trafiają na konto Sulęcina i przegrywamy 14:22.

Gospodarze trafiają w aut i AQZ przegrywa 14:18.

Na prowadzeniu nadal Sulęcin, 15:11.

Fatalna gra wałbrzyszan, psujemy kolejne zagrywki i atakujemy w blok. Przegrywamy 7:11 i czas bierze trener Bułkowski.

Olimpia wychodzi na 6:5.

1-2 punktowe prowadzenie AQZ na początek seta.

Po kolejnym w tym sezonie kiepskim drugim secie, wałbrzyszanie mają już ostatnią szansę na odwrócenie losów tego spotkania...

W końcówce wałbrzyszanie niewiele mieli już do powiedzenia... przegrywamy II set 17:25. W setach 2:0 dla Sulęcina.

Olimpia wychodzi na 23:17 i tego seta już nie uratujemy...

AQZ nie może przełamać dystansu 4 punktów, przegrywamy 17:21.

19:15 dla Sulęcina i o czas prosi trener Bułkowski.

Gospodarze uciekają na kolejne 2 punkty i przegrywamy 13:17.

Nie udaje się długo utrzymać gry na remis... przegrywamy 11:13.

9:8 dla Olimpii i po chwili 9:9.

Utrzymuje się 2-punktowe prowadzenie Sulęcina.

Olimpia seta drugiego zaczyna od 3:0.

Wałbrzyszanie spokojnie mogli zakończyć partię na swoją korzyść, jednak zbyt wiele naszych błędów pozwoliło gospodarzom na odwrócenie przebiegu seta.

W końcówce nie unikamy kolejnych błędów i na własne życzenie przegrywamy I set 21:25.

Jeszcze próbujemy się ratować, ale niewiele z tego wychodzi...

Gospodarze odskakują na 2 punkty - 22:20.

Wychodzimy na 2 punkty, które potem szybko tracimy. O czas prosi trener Bułkowski.

As Lipińskiego i 17:16 dla Wałbrzycha.

Gra punkt za punkt, obecnie 13:12 dla Olimpii.

7:5 dla AQZ i po chwili już 7:7.

Na dziewięć punktów zdobytych przez oba zespoły, siedem po błędach rywala...

Wałbrzyszanie prowadzą 4:3.

Wyrównany początek spotkania, gramy punkt za punkt.

Na trybunach ponad 100 widzów.

Rozpoczyna się prezentacja zawodników obu zespołów.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Orobko, Lipiński, Dzikowicz, Goss, Zieliński, Woźnica, Szydłowski (L).

Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka obu zespołów.

Hala, w której zagramy dziś mecz w miarę duża, szkolna, jednak z niezbyt wieloma miejscami siedzącymi.

Sześć spotkań, łącznie z dzisiejszym, dzieli wałbrzyskich siatkarzy od końca ligowych zmagań w rundzie zasadniczej. Czasu jest niby jeszcze wystarczająco, jednak patrząc na uciekających rywali powyżej - do miejsca dziewiątego tracimy już 11 punktów, a do "8" 13 punktów - sytuacja nie prezentuje się zbyt dobrze. Jak najszybciej trzeba zacząć zdobywać punkty, żeby przynajmniej w fazie play out zapewnić sobie korzystniejsze położenie. I dziś jest ku temu bardzo dobra okazja, bo AQZ na pierwszy w 2018 roku mecz wyjazdowy wybrał się do ostatniego w tabeli Sulęcina. W październiku przed własną publicznością wałbrzyszanie nie mieli większych problemów, żeby zatrzymać komplet punktów i czyste konto. Czy dziś również uda się odebrać tegorocznemu beniaminkowi wszystkie punkty ? Czy AQZ wykorzysta szansę na podreperowanie stanu konta i może małe nadrobienie straty do wyższych lokat ? Odpowiedzi już od 17.

Po 15 kolejkach, Aqua Zdrój nadal pozostaje na tej samej lokacie - X pozycja, z 11 punktami na koncie i setami 22:42 (3-13). Olimpia zamyka ligową tabelę - XII miejsce, na koncie ma 5 punktów i sety 10:42 (2-13). Spotkanie w Sulęcinie jest piątym starciem bezpośrednim obu klubów, w tym dopiero drugim na zapleczu PlusLigi. Drużyny grały już naprzeciw siebie szczebel niżej. W sezonie 2007/2008 w II-ligowej grupie pierwszej wałbrzyszanie przegrali u siebie 0:3, a na wyjeździe wygrali 3:2. Rok później w Wałbrzychu wygrali 3:1, by w Sulęcinie przegrać 1:3. Natomiast w I-ligowym październikowym meczu w hali AZ nasz zespół pewnie pokonał Olimpię 3:0.