Mikołaj dopisał

Strona Główna » Siatkówka » News » Mikołaj dopisał

Wałbrzyszanie nareszcie przełamali niemoc pod Wawelem

Dopiero ósme w obecnym sezonie "trzy do jednego" okazało się szczęśliwe dla wałbrzyskich siatkarzy, co nie zmienia jednak faktu, że ... od pięciu kolejek właśnie po czterech setach kończymy swoje spotkania. Wałbrzyszanie cały czas mając w pamięci niedzielną wpadkę, całą "złość" postanowili dziś wyładować na krakowskim parkiecie. Już w secie otwarcia AQZ pokazał, że łatwo ograć się tym razem nie da i będzie walczył do końca. Wolą walki oraz skutecznością nasi siatkarze szczególnie wykazali się w drugiej odsłonie, kiedy to o remis w setach bili się aż do "30". A później jakoś już poszło... Wywalczenie prowadzenia w meczu jeszcze dodało skrzydeł naszym siatkarzom, którzy mimo mocno goniących ich krakowskich akademików, do ostatniej piłki nie stracili wiary w przełamanie i zabranie do Wałbrzycha kompletu punktów (pierwszego w tym roku wyjazdowego). Teraz trzeba utrzymać taką postawę i w piątek w hali Aqua Zdrój zawalczyć o jakieś punkty z trzecim w tabeli Krispolem.

W pozostałych meczach: Norwid - Stal 0:3, SMS - AZS 2:3, Lechia - Siedlce 3:1, Krispol - Sanok 3:0.

Wałbrzyscy siatkarze drugą rundę, podobnie jak pierwszą rozpoczynają od wygranej. Tym razem jednak zgarniamy komplet punktów i to w hali, w której w trzech poprzednich spotkaniach nie zdołaliśmy wygrać i na koncie zapisaliśmy tylko punkt (trzy lata temu).

Mamy to !!! as serwisowy Woźnicy i kończymy IV set 27:25. W całym meczu 3:1 dla Wałbrzycha.

Meczbol dla AQZ - 24:23 i ... po chwili 25:25...

22:21 dla Wałbrzycha.

Trzymamy się blisko rywala, obecnie jest 20:20.

16:15 dla AGH.

Tracimy trzy oczka z rzędu i o czas prosi trener AQZ.

Dogrywamy na 11:11.

Wałbrzyszanie cały czas gonią wynik, przegrywając punktem.

Nadrabiamy nieco straty i obecnie przegrywamy 3:4.

Gospodarze set rozpoczynają od 3:0.

Gospodarze bronią pierwszy, przy drugim kończymy III set 25:20. 2:1 w setach dla AQZ.

Setbol dla AQZ przy prowadzeniu 24:19.

Kraków nadrabia kolejne punkty i 22:18 dla Wałbrzycha, o przerwę prosi trener Bułkowski.

Wychodzimy na 20:14.

Wałbrzyszanie zaczynają uciekać coraz bardziej, 18:13.

AGH stara się gonić, ale nadal traci 1-2 punkty.

11:8 dla gości.

Utrzymujemy cały czas 2-punktowe prowadzenie.

AQZ szybko wychodzi na 7:5.

Zaczynamy od 3:3.

Bardzo zacięta końcówka punkt za punkt... Ostatecznie wygrywamy II set po walce 30:28. W setach 1:1.

Setbol dla AQZ przy stanie 24:22.

Gramy punkt za punkt, obecnie prowadzimy 22:20.

Tracimy przewagę i mamy remis 16:16.

Gospodarze nadrabiają 2 punkty z rzędu i o II czas prosi trener wałbrzyszan.

Odwracamy grę na swoją korzyść i teraz my prowadzimy 4 punktami - 14:10. Czas dla Krakowa.

AQZ wychodzi na 10:9.

Zdobywamy dwa oczka z rzędu i doganiamy AGH na punkt.

Gospodarze nadal na prowadzeniu, 6:3.

Kiepski początek drugiego seta, przegrywamy 0:4. Trener Bułkowski od razu reaguje, prosząc o przerwę.

Pierwszy setbol bronimy, przy drugim mimo walki, przegrywamy I set 23:25.

23:21 dla gospodarzy i czas dla trenera Bułkowskiego.

Łapiemy dobrą passę i dogrywamy na 20:21.

Na parkiecie pojawia się Goss. Przegrywamy 17:20.

Przegrywamy 15:19.

Obecnie na tablicy wyników jest 15:12 dla AGH.

Nadal utrzymuje się 1-2 punktowe prowadzenie Krakowa.

Wyrównana gra i przegrywamy 6:8.

AQZ dogrywa na 4:4.

Na początek 2:1 dla AGH.

Gramy w hali typowo szkolnej, z trybunami po jednej stronie i drabinkami po drugiej.

Za chwilę prezentacja zawodników obu drużyn.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Lipiński, Dzikowicz, Linda, Hudzik, Woźnica, Zieliński, Szydłowski (L).

Obie drużyny intensywnie rozgrzewają się pod siatką.

Nasi siatkarze już dziś rano odbyli w krakowskiej hali rozruch.

Zaledwie cztery dni - a w przypadku AQZ trzy dni - minęły od zakończenia I rundy zmagań, a I-ligowa dwunastka rusza już ze spotkaniami rewanżowymi, których do końca roku zagra trzy. W pierwszej w obecnym tygodniu kolejce ligowej wałbrzyscy siatkarze wybrali się do Krakowa, na spotkanie z miejscowym AGH. Nasz zespół po niedzielnej wizycie w Spale, zakończonej dość niespodziewanym wynikiem, teraz zapowiada walkę przynajmniej o powtórkę rezultatu ze starcia inauguracyjnego (3:2) oraz pierwszą w historii występów na drugim szczeblu wygraną pod Wawelem. Czy ta sztuka uda się AQZ ? Czy wałbrzyszanie na początek meczów rewanżowych wreszcie przełamią złą passę ? Odpowiedzi już od 16.30.

Po 11 kolejkach, Aqua Zdrój utrzymuje się w dolnej części tabeli - X pozycja, z 6 punktami na koncie i setami 15:29 (2-9). AGH znajduje się zaledwie dwa oczka wyżej - VIII miejsce, na koncie ma 18 punktów i sety 23:22 (6-5). Dzisiejsza inauguracja rundy rewanżowej jest ósmym starciem bezpośrednim obu zespołów na zapleczu Plus Ligi. Bilans dotychczasowych spotkań nadal przemawia na korzyść krakowskich akademików - 4 wygrane i 3 przegrane. W sezonie 2014/2015 w dwumeczu triumfowali krakowianie (u siebie 3:2, a w rewanżu 3:0). Rok później mieliśmy remis - AGH na własnym parkiecie wygrało 3:0, a Victoria PWSZ w hali Aqua Zdrój 3:2. Kolejne wygrane gospodarzy padły w poprzednim roku - zarówno w listopadzie 2016 w Krakowie, jak i w lutym 2017 w Wałbrzychu było 3:1. Natomiast na inaugurację trwającego sezonu w hali Aqua Zdrój wałbrzyszanie wygrali z krakowianami 3:2.