Pokonać schody

Strona Główna » Siatkówka » News » Pokonać schody

Do końca roku wałbrzyszanie - poza sobą - muszą liczyć również na rywali

I-ligowa dwunastka w ostatni weekend dopiero co zakończyła zmagania w pierwszej połowie tegorocznej rundy zasadniczej, a już w najbliższych dniach rusza ze spotkaniami rewanżowymi i to od razu w podwójnej dawce - w środę oraz weekend. Półmetek obecnego sezonu w przypadku biało-niebieskich przybrał nieoczekiwany i bardzo zaskakujący - niestety w negatywnym sensie - obrót spraw i tym samym AQZ musi zacząć bać się o swoją pozycję w tabeli, bo młodzież ze Spały traci do wałbrzyszan już tylko punkt. A nikt nie chce przecież powtórki sprzed roku i końcówki tabeli... Obecny tydzień oraz drugą część sezonu wałbrzyscy siatkarze rozpoczną od wyjazdowego starcia pod Wawelem. Warto wspomnieć, że nasz zespół mimo trzykrotnej gry w Krakowie w poprzednich latach, nigdy jeszcze tam nie wygrał (w 2014 roku zdobyliśmy tylko punkt). Natomiast tegoroczną inaugurację rozgrywek po pięciosetowej walce w hali AZ zakończyliśmy z dwoma oczkami. Czy AQZ po raz drugi w tym sezonie zdoła odebrać zwycięstwo AGH ? Czy wałbrzyszanie przerwą trwającą od czterech spotkań serię przegranych po czterech setach ? Przekonamy się już jutro od 16.30.

Przed 12. kolejką, Aqua Zdrój utrzymuje się w dolnej części tabeli - X pozycja, z 6 punktami na koncie i setami 15:29 (2-9). W trzech ostatnich spotkaniach przegraliśmy po 1:3 ze Stalą, Sanokiem i SMS. AGH znajduje się zaledwie dwa oczka wyżej - VIII miejsce, na koncie ma 18 punktów i sety 23:22 (6-5). W trzech ostatnich meczach przegrało 1:3 z Siedlcami i 0:3 ze Stalą oraz wygrało 3:2 z Sanokiem. Inauguracja rundy rewanżowej w Krakowie będzie ósmym starciem bezpośrednim obu zespołów na zapleczu Plus Ligi. Bilans dotychczasowych spotkań nadal przemawia na korzyść krakowskich akademików - 4 wygrane i 3 przegrane. W sezonie 2014/2015 w dwumeczu triumfowali krakowianie (u siebie 3:2, a w rewanżu 3:0). Rok później mieliśmy remis - AGH na własnym parkiecie wygrało 3:0, a Victoria PWSZ w hali Aqua Zdrój 3:2. Kolejne wygrane gospodarzy padły w poprzednim roku - zarówno w listopadzie 2016 w Krakowie, jak i w lutym 2017 w Wałbrzychu było 3:1. Natomiast na inaugurację trwającego sezonu w hali Aqua Zdrój wałbrzyszanie wygrali z krakowianami 3:2.

W pozostałych meczach 12. kolejki zagrają: SMS z AZS, Olimpia ze Ślepskiem, Lechia z Siedlcami, Norwid ze Stalą, Krispol z Sanokiem.