Odbiją w tygodniu

Strona Główna » Siatkówka » News » Odbiją w tygodniu

Wałbrzyszanie dobrze wiedzieli jaka jest konsekwencja sobotniej pauzy

Victoria PWSZ w dzisiejszej kolejce na zapleczu PlusLigi pauzowała i jedynie przyglądała się jak grają rywale. Wzrok naszego zespołu szczególnie skierowany był na Częstochowę i mecz Norwida z SMS. Spotkanie, którego chyba każdy z możliwych rezultatów nie był na ręką wałbrzyszanom, zakończyło się pewną wygraną częstochowian 3:0. Oznacza to, że Victoria PWSZ po tygodniu musiała oddać dziewiątą pozycję Norwidowi i obecnie traci 3 punkty do rywala (4 punkty do "8"). Również po 3:0 dla gospodarzy zakończyły się mecze w Nysie i Zawierciu - Stal wygrała z Sanokiem, a wicelider Warta pokonała Krispol. Na parkiecie zobaczyliśmy wszystkich naszych byłych zawodników - Arkadiusza Olczyka (Stal) oraz Karola Szczygielskiego, Sebastiana Matulę i Łukasza Karpiewskiego (Krispol). Natomiast ostatni z beniaminków sobotę kończy z punktem, Hajnówka w Siedlcach przegrała z KPS 2:3. Po pięciu setach zakończyło się też spotkanie w Krakowie. Miejscowi akademicy prowadząc 2:0 w setach, ostatecznie ulegli liderowi z Suwałk 2:3. Warto zauważyć, że jest to już drugie z rzędu spotkanie Ślepska, w którym musi odrabiać dwusetową stratę, identycznie było tydzień temu z Wartą. Przed wałbrzyszanami teraz intensywny tydzień ligowy. Już za cztery dni (18.01) w ramach 16. kolejki w Sanoku zmierzymy się z miejscowym TSV, a trzy dni później (21.01) w hali Aqua Zdrój zagramy z trzecim z beniaminków, SKS Hajnówka.

Po 15. kolejce, Victoria PWSZ spadła o jedną lokatę - X pozycja, na koncie ma 10 punktów i sety 19:36. Na szczycie tabeli Ślepsk - 35 punktów, za nim Warta - 32 punkty, a niżej Siedlce i Stal - po 30 punktów. Na dole tabeli SMS - 7 punktów, a wyżej Victoria PWSZ - 10 punktów i Norwid - 13 punktów.