Zmniejszyć dystans

Strona Główna » Siatkówka » News » Zmniejszyć dystans

Choć o I-ligowym szczycie mogą już zapomnieć, wałbrzyszanie nadal jeszcze liczą się w walce o fotel wicelidera

Druga w tym roku - i jeszcze nie ostatnia - przerwa w rundzie zasadniczej już za I-ligowcami i czas choć na chwilę wrócić na siatkarskie parkiety, żeby powalczyć o kolejne, niektórym tak potrzebne, punkty. Szczególnie, że koniec rundy zasadniczej już coraz bliżej - pozostały tylko 3 kolejki - a chętnych do miejsca w czołówce tabeli nadal przybywa. A wiadomo, im lepsze miejsce, tym później lepsze wejście w fazę play off. Victoria PWSZ po remisowym dwumeczu - w środę wygrana, w sobotę przegrana - u siebie sprzed dwóch tygodni, w ten weekend, zmotywowana i pełna wiary w wywalczenie kompletu punktów, wybiera się do Szczecina. Obecnie zespoły w tabeli dzielą trzy miejsca i osiem punktów. To bardzo podobnie jak przed listopadowym meczem, gdzie różnica wynosiła cztery miejsca i siedem punktów. W dwóch dotychczasowych spotkaniach przeciwko Espadonowi (majowy półfinał oraz liga - oba w Wałbrzychu) wałbrzyszanie radzili sobie bardzo dobrze, wygrywając dwukrotnie do zera, w tym jeden z setów 34:32. Czy tym razem Victorii PWSZ szczęście dopisze również w Szczecinie ? Czy naszym siatkarzom uda się wrócić do "3" przed starciem z liderem ? Przekonamy się już jutro od 18.

Przed 24. kolejką, Victoria PWSZ ponownie przesunęła się w tabeli i wylądowała na IV pozycji, na koncie ma nadal 43 punkty i sety 53:39. Do tej pory wygraliśmy 13 razy (3:0 ze Ślepskiem, 3:0 z Pekpolem, 3:0 z Avią, 3:1 z Caro, 3:2 z Kęczaninem, 3:2 z Wartą, 3:1 z SMSem, 3:0 z Espadonem, 3:1 z Siedlcami, 3:0 ze Stalą, 3:1 z Pekpolem, 3:0 z Avią, 3:1 z Wartą) i 10 razy przegraliśmy (2:3 ze Stalą, 2:3 z Krispolem, 2:3 z AGH, 2:3 z Camperem, 2:3 ze Ślepskiem, 1:3 z Krispolem, 2:3 z Caro, 0:3 z AGH, 1:3 z Kęczaninem, 0:3 z SMSem). Espadon znajduje się kilka oczek niżej - na VII miejscu, z 35 punktami na koncie i setami 44:45. Do tej pory 11 razy wygrał (3:1 z Siedlcami, 3:2 ze Ślepskiem, 3:1 z Avią, 3:1 z Caro, 3:2 z Wartą, 3:0 z Siedlcami, 3:1 ze Stalą, 3:1 z Krispolem, 3:0 z Avią, 3:0 z Caro, 3:0 z AGH) i 12 razy przegrał (0:3 ze Stalą, 1:3 z Krispolem, 1:3 z Pekpolem, 2:3 z AGH, 2:3 z Kęczaninem, 0:3 z Victorią, 0:3 z SMSem, 1:3 z Camperem, 0:3 ze Ślepskiem, 2:3 z Pekpolem, 2:3 z Kęczaninem, 0:3 z Wartą). Obie drużyny miały już okazję stanąć naprzeciw siebie dwukrotnie, w tym raz w lidze. W listopadowym meczu I rundy w Wałbrzychu Victoria PWSZ pewnie, choć po ostrej walce w ostatnim secie, pokonała Espadon 3:0. Wcześniej kluby spotkały się w majowym półfinale walki o I ligę, rozgrywanym również w Wałbrzychu. I wtedy też gospodarze pokonali - wtedy jeszcze - Morze Bałtyk do zera. A jak zakończy się mecz numer trzy ?

W pozostałych meczach 24. kolejki zagrają: SMS z Pekpolem, Krispol z Avią, Stal z Caro, Siedlce z Kęczaninem, Camper z Wartą. Natomiast mecz Ślepska z AGH odbędzie się w niedzielę.