Wyjazdowy komplet

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Wyjazdowy komplet

Piłkarki AZS PWSZ okazały się na wyjeździe niepokonane

AZS PWSZ na zakończenie jesiennych zmagań w I lidze gra na wyjeździe z outsiderem swojej grupy, Wandą Kraków.

Przed meczem, szczególnie patrząc na położenie drużyn w tabeli, mieliśmy nadzieję na szybkie gole, ale jak na razie - po 30 minutach gry - w Krakowie mamy remis 0:0. Mimo kilku naprawdę dobrym okazjom AZS PWSZ, do końca I połowy wynik nie ulega zmianie i do przerwy remisujemy z Wandą 0:0. To mała niespodzianka, szczególnie, że jest to mecz zespołu z czołowki tabeli z ostatnią drużyną. Może po przerwie wałbrzyszanki ruszą do ataku i spokojnie wywalczą 3 punkty.

Po przerwie wałbrzyszanki zdecydowanie pewniej ruszyły do ataku, ale to i tak nie przyniosło upragnionych bramek. Dopiero na 10 minut przed końcem meczu piłkę w siatce z rzutu wolnego umieściła Katarzyna Brzeska, a w 86 minucie wynik zamknęła bardzo dobrym strzałem Nikola Pełechata. Ostatecznie wałbrzyszanki pokonały ostatnią w tabeli Wandę Kraków 2:0. Wygrana ta pozwoliła naszym piłkarkom pozostać niepokonanymi w meczach wyjazdowych - wygrały wszystkie cztery spotkania.

AZS PWSZ na koniec rundy jesiennej ma zapewnione miejsce w pierwszej "3" grupy południowej. To którą pozycję zajmie ostatecznie, zależy od wyników zespołów powyżej wałbrzyszanek. Teraz czas na chwilę odpoczynku i regenerację sił przed runda wiosenną.