Szczyt się odsuwa

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Szczyt się odsuwa

Zaplecze ekstraklasy przyspieszyło

I-ligowa osiemnastka w trwającym tygodniu na piłkarskie murawy wybiegnie dwukrotnie. Pierwsza kolejka już za nami i z sześciu klubów piłkarzy z naszego regionu, punktów nie zdobył tylko wicelider. Arka Janusza Gola (kontuzja) przegrała w Pruszkowie ze Zniczem 0:2. Po jednym punkcie trafiło na konta Głogowa, Krakowa i Łęcznej. Górnik Pawła Żyry (60 minut) zremisował w Katowicach z GKS 0:0, a Chrobry Bartosza Biela (57 minut) w Lublinie z Motorem i krakowska Wisła Igora Łasickiego (cały mecz) w Rzeszowie z Resovią po 1:1. Komplety zaliczyły zaś dwa pozostałe zespoły. Wisła Radosława Cielemęckiego (poza kadrą) wygrała w Płocku z Miedzią 2:1, a Stal Rzeszów Pawła Oleksego i Jakuba Raciniewskiego (pierwszy 55 minut, a drugi siedział na ławce) w Sosnowcu z Zagłębiem 1:0. W tabeli lider Lechia odsunął się na cztery punkty od Arki, Wisła jest piąta, Łęczna siódma (tyle samo punktów co Wisła, Odra i Motor), Płock dziewiąty (punkt mniej od Górnika), Stal jedenasta (sześć mniej od Płocka), a Chrobry trzynasty (pięć mniej od Rzeszowa).