Pozaboiskowy finisz

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Pozaboiskowy finisz

Piłkarze nie dostali szansy na walkę na murawie

Zaskakujący finisz ma sobotnie spotkanie biało-niebieskich z Moto Jelczem. Zamiast walki na murawie i sportowych emocji, dostajemy starcia kibiców i niecałe pół godziny gry. Choć gospodarze i ten czas zdołali skutecznie wykorzystać... Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że nie będzie to łatwy mecz. Pokazał to też pierwszy kwadrans, po którym wałbrzyszanie musieli już gonić dwubramkową stratę. Nie dostali jednak na to szansy... Obecnie nie wiadomo co dalej z meczem. O tym czy zostanie on rozegrany od początku, ale już bez udziału publiczności czy też zakończy się walkowerem zadecyduje Wydział Gier i Dyscypliny DolZPN. Szkoda jednak tak bezsensownie i to nie z własnej winy stracić ewentualne punkty. Szczególnie, że wałbrzyszanie ponownie wylądowali na końcu grupy wschodniej i nadal mają tylko punkt na koncie. A za tydzień o jakąkolwiek zdobycz będzie jeszcze trudniej, bo na Ratuszową przyjeżdża Słowianin. Zanim jednak obecny wicelider, w najbliższą środę Górnika czeka ćwierćfinał Pucharu Polski Podokręgu Wałbrzych z Polonią-Stal.

W pozostałych meczach: Żmigród - Barycz 1:0, Foto-Higiena - Marcinkowice 3:1, Skałki - Piast NR 1:3, Galakticos - Polonia-Stal 1:2, Orzeł - Zamek 0:0, Słowianin - Trzebnica 3:3.

Sędzia główny podejmuje decyzję o zakończeniu spotkania przy prowadzeniu 2:0 Moto Jelcza po nieco ponad 20 minutach gry. O ostatecznym rozstrzygnięciu zadecyduje Wydział Gier i Dyscypliny DolZPN.

Spotkanie cały czas nie zostaje wznowione... Piłkarze i sędziowie opuścili murawę, policja próbuje uspokoić sytuację.

Potężna awantura pomiędzy kibicami, policja pojawiła się na bieżni.

Zadyma na trybunach. Sędzia przerywa mecz...

Do Oławy pojechała duża grupa wałbrzyskich kibiców, którzy dopingiem starają się wspierać Górnika.

Moto Jelcz cały czas na widoczną przewagę.

Sytuacja nie wygląda dobrze... 15. minuta i tracimy drugą bramkę. Przegrywamy 0:2.

Na trybunach ponad 500 widzów.

8. minuta, akcja gospodarzy, którzy szybko otwierają wynik meczu. Przegrywamy 0:1.

Pierwsze minuty za nami, piłkarze jak na razie się badają.

Piłkarze wrócili już na boisko, zaczynamy za chwilę

W dzisiejszym meczu za kartki pauzują Dariusz Michalak (cztery żółte) oraz Dawid Rosicki (czerwona).

Na rezerwie znaleźli się: Kubiak, Gorczyca, Emeka, Czechura, Perlak, Nowak, Pawłowski.

Wałbrzyszanie wychodzą w składzie: Stec, Kak, Orzech, Mazanka, Kevin Luiz, Korba, Daniel Pagan, Niedźwiedzki, Sobiesierski, Chajewski, Smutek.

W Oławie trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Ponad dwanaście lat wałbrzyscy piłkarze musieli czekać, żeby po raz kolejny zagrać spotkanie ligowe w Oławie. Dziesięć sezonów temu, kiedy kluby ostatni raz rywalizowały ze sobą, do meczu wyjazdowego nie doszło, a Górnik otrzymał walkowera. Dzisiaj już tak łatwo nie pójdzie... Wałbrzyszanie, żeby zgarnąć punkty, będą musieli mocno się postarać. Szczególnie, że Moto Jelcz obecnie w tabeli zajmuje wysokie piąte miejsce i do ścisłej czołówki traci tylko pięć punktów. Czy po udanej pucharowej środzie, skutecznie uda się zakończyć też weekend ? Czy Górnik wróci do Wałbrzycha z kolejnymi punktami ? Odpowiedzi od 15.