Beniaminek rozbity

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Beniaminek rozbity

Lider nadal zgarnia wszystkie punkty

Płock konsekwentnie idzie wyznaczoną ścieżką i pewnie trzyma się fotela lidera. W poniedziałkowym meczu Wisła przed własną publicznością pokonała beniaminka Miedź 4:1. W meczowych kadrach zabrakło Radosława Cielemęckiego (Płock) i Igora Lewandowskiego (Legnica). Liderowi w weekend nieco "pomógł" Mielec Pawła Żyry (od 84 minuty), pokonując u siebie Cracovię 2:0, pozbawiając tym samym rywala pierwszych punktów w sezonie. Wygranymi 1:0 zakończyły się mecze Korony Miłosza Trojaka (cały mecz) w Gdańsku z Lechią oraz Zabrza Szymona Włodarczyka (63 minuty) na własnym boisku z Rakowem. Na Dolnym Śląsku zaś padły dwa remisy - we Wrocławiu w meczu Widzewa Ernesta Terpiłowskiego (73 minuty) ze Śląskiem 0:0, a w Lubinie w meczu Zagłębia Szymona Weiraucha (poza kadrą) z mistrzem kraju Lechem 1:1. W tabeli nadal prowadzi Płock przed Cracovią i Pogonią (3 punkty mniej), Mielec jest czwarty, Korona piąta, Zabrze siódme, Zagłębie dziesiąte, Widzew dwunasty, a Miedź szesnasta.

Natomiast w amerykańskiej ekstraklasie zaledwie punkt w dwóch meczach zaliczył NYRB. Najpierw nowojorczycy ulegli 4:5 w domowym spotkaniu z Colorado Rapids, a w weekend zremisowali 0:0 na wyjeździe z DC United. Patryk Klimala zagrał odpowiednio 69 minut i od 56 minuty. NYRB w tabeli spadł na miejsce czwarte, tracąc do rywali wyżej trzy (CF Montreal), pięć (New York City) oraz osiem punktów (lider Philadelphia Union).