Pozbierali przed finiszem

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Pozbierali przed finiszem

Najwyższy polski szczebel zakończył najdłuższą część sezonu

Ostatnia seria spotkań zasadniczej części sezonu w ekstraklasie niewiele zmieniła jeśli chodzi o drużyny piłkarzy z naszego regionu. Na finiszu lidera z Gdańska zaskoczyła nieco Cracovia, która u siebie pokonała Lechię 4:2. Wynikiem 3:1 w Lubinie zakończyło się spotkanie Zagłębia z Wisłą, a Jagiellonia w Poznaniu wygrała z Lechem 2:0. W dolnej połówce w meczu zespołów z końcówki tabeli Płock na wyjeździe pokonał Sosnowiec 3:1 (jedną z bramek zdobył Łasicki), a Śląsk we Wrocławiu przegrał z Zabrzem 0:1. Igor Łasicki (Płock) i Janusz Gol (Kraków) zagrali pełne spotkania, Dawid Pakulski (Lubin) wszedł w 50 minucie, Arkadiusz Piech (Wrocław) w 88 minucie, a Patryk Klimala (Białystok) pauzuje z powodu kontuzji. W grupie mistrzowskiej znaleźli się Cracovia (czwarta lokata; strata 5 punktów do podium), Zagłębie (piąta lokata) i Jagiellonia (szósta lokata), zaś w grupie spadkowej Śląsk (dwunasta lokata) oraz Wisła (czternasta lokata).

W I lidze na pozycji wicelidera nadal znajduje się ŁKS, który w weekend w Tychach wygrał z GKS (dziesiąte miejsce) 2:0. Chojniczanka (ósme miejsce) pokonała u siebie Garbarnię 5:1, a Katowice (szesnaste miejsce) w Niepołomicach wygrały z Puszczą (dziewiąte miejsce) 2:1. Odra (jedenaste miejsce) zremisowała u siebie ze Stomilem 2:2, a Podbeskidzie (piąte miejsce) przegrało na wyjeździe z Sandecją 0:2. Kamil Juraszek (Łódź), Mateusz Piątkowski (Tychy), Paweł Żyra (Chojnice) i Marcin Orłowski (Niepołomice) zagrali pełne mecze, Miłosz Trojak (Opole) 71 minut, Mateusz Bartków od 78 minuty, a Paweł Oleksy (BB) siedział na ławce.

W Serie A oba kluby naszych piłkarzy wywalczyły komplety punktów. Milan Krzysztofa Piątka (grał 83 minuty) wygrał na własnym boisku z Lazio 1:0 i nadal jest czwarty, a wicelider Napoli Piotra Zielińskiego (grał cały mecz) na wyjeździe z Chievo 3:1. Natomiast w Norwegii HamKam Łukasza Jarosińskiego przegrał na wyjeździe 0:2 i spadł na dwunaste miejsce.