Wyszło na plus

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Wyszło na plus

Wałbrzyszanie goniąc lidera, wzięli z niego przykład

Biało-niebiescy bez problemów "odzyskali" odebrany w grudniu komplet punktów, a nawet na tej "stracie" nieco zyskali. Zamiast otrzymanych za walkower trzech goli, Górnik załatwił sobie dzisiaj pięć i nawet wykorzystana jedenastka przez Piasta, nie popsuła udanej środy wałbrzyszan. Górnik, podobnie jak to było w sobotnim spotkaniu na Ratuszowej, również w Nowej Rudzie od pierwszych minut pewnie ruszył do ataku. Po niecałym kwadransie udało się otworzyć wynik meczu, jednak decydujący cios wałbrzyszanie - właściwie Szymon Tragarz - zadali w końcówce pierwszej połowy, zapewniając sobie komplet punktów. W drugiej części wystarczyło już tylko "potwierdzić" swoją przewagę i pilnować, żeby gospodarze za bardzo nie zagrozili naszej bramce. Poza drugą wiosenną wygraną, po dzisiejszym zaległym spotkaniu cieszą również kolejne trafienia biało-niebieskich, szczególnie dobra dyspozycja Szymona Tragarza czy Dariusza Michalaka oraz pierwszy w tym roku gol najlepszego strzelca Górnika Damiana Chajewskiego. Trener Jacek Fojna miał dzisiaj również okazję sprawdzić całą ławkę rezerwowych, w tym Brazylijczyka Allana. Kolejne spotkanie Górnik zagra już za trzy dni w Bielawie.

Po przerwie i szybkim kolejnym trafieniu, gra wałbrzyszan nieco się uspokoiła. Górnik mając zdecydowane prowadzenie, spokojnie kontrolował grę rywala i skutecznie pilnował dostępu do własnej bramki. Piast mimo kolejnych kilku strzałów, poza jedenastką, nie potrafił znaleźć sposobu na wałbrzyską obronę oraz Jaroszewskiego.

Kończy się II połowa. Górnik pokonuje Piasta 5:1.

90' - jeszcze rzut wolny dla Wałbrzycha po faulu na Rękawku, bramkarz Piasta wybija

87' - rzut wolny dla Piasta i wałbrzyska obrona blokuje strzał

84' - ostatnia zmiana w Górniku, za Wepę wchodzi Sobieskierski; chwila przerwy w grze ze względu na kontuzję zawodnika gospodarzy

80' - i jeszcze jednak zmiana, schodzi Chajewski i wchodzi Borowiec

74' - kolejna akcja gości i Chajewski posyła piłkę nad bramką

70' - czwarta zmiana, za Bogacza pojawia się Krawczyk

67' - rzut wolny dla Górnika i Michalak nie dochodzi do piłki

64' - trzecia zmiana w Górniku, za Tragarza wchodzi Młodziński

60' - Górnik szuka kolejnych okazji na strzały, jednak przy ostatnich akcjach zabrakło nieco dokładności

To debiut w biało-niebieskich barwach Allana Cristiana de Paula.

55' - kolejna zmiana u wałbrzyszan, schodzi Rodziewicz i wchodzi Allan

53' - pierwsza zmiana w Górniku, za Sawickiego wchodzi Rękawek

50' - zamieszanie pod bramką Górnika i rzut karny dla Piasta; Chabrowski pewnie pokonuje Jaroszewskiego; prowadzimy 5:1

47' - GOOOL !!! pierwsza akcja po przerwie i... Chajewski posyła piłkę do siatki Piasta; prowadzimy 5:0

Zaczyna się II połowa. Oba zespoły wychodzą bez zmian.

Zaledwie siedem minut wystarczyło wałbrzyskim piłkarzom do zapewnienia sobie spokojnej drugiej części meczu. Wałbrzyszanie już w pierwszym kwadransie wypracowali sobie przewagę i cały czas starali się trzymać połowy Nowej Rudy. Piast kilka razy próbował zagrozić bramce Górnika, jednak Jaroszewski skutecznie pilnował dostępu do bramki.

Kończy się I połowa. Górnik do przerwy prowadzi z Piastem 4:0.

44' - GOOOL !!! kolejna akcja gości, Rodziewicz mija kilku rywali, podaje do Tragarza i Szymon zalicza drugie trafienie; prowadzimy 4:0

41' - GOOOL !!! Tragarz wpada w pole karne i bez problemów podwyższa rezultat; prowadzimy 3:0

37' - zagranie ręką gospodarzy i... karny dla Górnika! GOOOL !!! Michalak pewnie wykorzystuje jedenastkę; prowadzimy 2:0

35' - gra się wyrównuje, Piast próbuje szukać okazji na strzał pod wałbrzyską bramką

30' - bardzo dobra szansa wałbrzyszan, zagranie Tragarza pod bramkę i Rodziewicz nie domyka akcji

27' - bardzo dobra interwencja Jaroszewskiego, który w ostatniej chwili ratuje wałbrzyszan od straty bramki

24' - dwa rzuty rożne dla Górnika i piłka ostatecznie zostaje wybita; po chwili Krzymiński faulowany przez Charbowskiego

19' - dwa stałe fragmenty gry dla gospodarzy i zagrożenie oddalone od bramki Górnika

14' - GOOOL !!! kontra wałbrzyszan i Rodziewicz posyła piłkę do siatki; prowadzimy 1:0

11' - rzut rożny dla Piasta i piłka mija bramkę

6' - żółty kartonik ogląda Bogacz; Górnik ma lekką przewagę na murawie

2' - początek wyrównany

Zaczyna się I połowa. Piast na czarno, a Górnik na niebiesko.

Piłkarze wrócili już na murawę, pierwszy gwizdek za chwilę.

Nadal poza składem Rytko oraz Oświęcimka, którzy pauzują jeszcze za kartki. Natomiast w kadrze znalazł się dzisiaj już nowy nabytek Górnika, Allan Cristian de Paula. W zespole gospodarzy od początku gra zaś były zawodnik Górnika oraz Zdroju Jedlina, Bartosz Chabrowski.

Na rezerwie znaleźli się: Stec, Młodziński, Borowiec, Krawczyk, Rękawek, Sobiesierski, Allan.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Krzymiński, Smoczyk, Wepa, Tragarz, Bogacz, Chajewski, Sawicki, Rodziewicz.

W Nowej Rudzie pogoda wiosenna, świeci słońce i jest w miarę ciepło.

Dzisiejsze spotkanie odbywa się bez udziału publiczności.

Inauguracja wiosennej części rozgrywek na Stadionie 1000-lecia wypadła zgodnie z wałbrzyskim planem i tym samym miejsce za plecami wrocławskich rezerw pozostaje nadal niezagrożone. A po nadrobieniu listopadowych zaległości przez naszych piłkarzy, ponownie dzielić nas mogą tylko trzy oczka. Dzisiejszym spotkaniem w Nowej Rudzie Górnik rozpoczyna pierwszą dłuższą serię gry poza Ratuszową. Naprzeciw Piasta wałbrzyszanie ostatni raz stawali jeszcze przed reformą ligi (dwanaście lat temu) również na piątym szczeblu rozgrywkowym (wtedy była to okręgówka). Jak po tylu latach zakończy się starcie Wałbrzycha z Nową Rudą ? Czy Górnik "odzyska" punkty, które dostał za walkower w listopadzie ? Odpowiedzi już od 16.

Przed zaległym spotkaniem z 15. kolejki, Górnik pozostał na fotelu wicelidera - II pozycja, z 42 punktami na koncie i bramkami 38-11 (13-3-0). Piast znajduje się dziesięć lokat niżej - XII miejsce, z 15 punktami na koncie i bramkami 18-34 (5-0-11). Dzisiejszy mecz jest już którymś z kolei starciem drużyn na ligowych murawach. Ostatni raz wałbrzyszanie - jako rezerwy Górnika/Zagłębie - z Piastem spotkali się w sezonie 2006/2007 w lidze okręgowej. W dwumeczu nasz zespół wywalczył zaledwie punkt (1:2 i 1:1). Natomiast w latach 2004-2006 kluby grały w ówczesnej IV lidze. W sezonie 2004/2005 Górnik/Zagłębie wygrał 3:0 oraz padł remis 0:0, a w sezonie 2005/2006 oba zwycięstwa trafiły do Wałbrzycha (3:1 i 2:0).