Lepsi od mistrza

Strona Główna » PiÅ‚ka Nożna » News » Lepsi od mistrza

Śląsk nie pozwolił odebrać sobie fotela lidera grupy wschodniej

Niby od poprzednich derbów na Stadionie 1000-lecia minęły ponad trzy miesiÄ…ce, w kwestii rezultatu niewiele siÄ™ zmieniÅ‚o. I teraz miejmy nadziejÄ™, że w wiosennym rewanżu na Oporowskiej również tak pozostanie... MÅ‚odzi piÅ‚karze ÅšlÄ…ska w dzisiejszym meczu okazali siÄ™ zdecydowanie silniejszym zespoÅ‚em, grali mÄ…drzej i dokÅ‚adniej. W waÅ‚brzyskich szeregach zabrakÅ‚o siÅ‚y i dokÅ‚adnoÅ›ci w ataku oraz nieco szczęścia w tych czterech-piÄ™ciu sytuacjach, które spokojnie można byÅ‚o zamienić na gola. Dobra gra Górnika wystarczyÅ‚a tym razem tylko na 20 pierwszych minut, później wrocÅ‚awianie zaczÄ™li przejmować inicjatywÄ™ i nie oddali jej już do koÅ„ca. SytuacjÄ™ naszego zespoÅ‚u skomplikowaÅ‚a również strata jednego zawodnika na kilka minut przed przerwÄ… i przymus gry prawie godzinÄ™ w osÅ‚abieniu. Mimo porażki Górnik pozostaje w czoÅ‚ówce i w nastÄ™pnej kolejce na wyjeździe zmierzy siÄ™ z BielawiankÄ… o samodzielnÄ… trzeciÄ… lokatÄ™.

Nie tylko w IV-ligowej grupie wschodniej w niedzielÄ™ kibice Å›ledzić mogli spotkania z gatunku "na szczycie". Na najwyższym szczeblu - może nie o pozycjÄ™ lidera - mistrz Polski w Poznaniu zagraÅ‚ z Lechem i patrzÄ…c na wynik (0:3), waÅ‚brzyszanie mogÄ… poczuć siÄ™ nieco lepiej, mimo, że podobnie jak Legia zostali z pustymi rÄ™kami.

Po przerwie Górnik nie zdoÅ‚aÅ‚ już wrócić do takiej gry jakÄ… prezentowaÅ‚ na poczÄ…tku meczu. WaÅ‚brzyszanie, próbujÄ…c szukać okazji na zÅ‚apanie kontaktu z WrocÅ‚awiem, postawili na grÄ™ z kontry, jednak i to nie pomogÅ‚o w strzelaniu. Szczególnie, że im bliżej byÅ‚o koÅ„ca, tym ÅšlÄ…sk szczelniej zaczynaÅ‚ siÄ™ bronić i blokować akcje Górnika.

KoÅ„czy siÄ™ II poÅ‚owa. Górnik przegrywa ze ÅšlÄ…skiem II 0:2.

90'+1' - najlepsza w tym meczu akcja waÅ‚brzyszan; strzaÅ‚ Deca zostaje w ostatniej chwili wybity na rzut rożny, doÅ›rodkowanie z rogu i piÅ‚ka trafia tylko w poprzeczkÄ™; kolejny żóÅ‚ty kartonik dla gospodarzy, tym razem upomniany Gawlik

Sędzia dolicza przynajmniej 3 minuty.

87' - waÅ‚brzyszanie caÅ‚y czas szukajÄ… jakiejÅ› okazji na strzaÅ‚, ÅšlÄ…sk zaÅ› skutecznie siÄ™ broni; w miÄ™dzyczasie za Chajewskiego wchodzi Rodziewicz

80' - kolejna zmiana w WaÅ‚brzychu, za Niemczyka wchodzi Tobiasz

78' - obecnie przy piÅ‚ce raz Górnik, raz ÅšlÄ…sk i bez sytuacji podbramkowych

74' - dwie zmiany w Górniku; schodzÄ… Sobiesierski i Rytko, a wchodzÄ… Bogacz i Dec; wczeÅ›niej Sobiesierski oglÄ…da żóÅ‚ty kartonik

67' - kartki za niesportowe zachowanie oglÄ…dajÄ… zawodnicy obu drużyn, w Górniku żóÅ‚ty kartonik dostaje Migalski; po chwili rzut wolny dla ÅšlÄ…ska i piÅ‚ka trafia prosto w rÄ™ce Jaroszewskiego

62' - Górnik stara siÄ™ szukać okazji po kontrach, ale jak na razie bez efektu

58' - kolejna szansa Górnika i ponownie Chajewski strzela zamiast podać, Migalski byÅ‚ lepiej ustawiony, jednak nie siÄ™gnÄ…Å‚ już piÅ‚ki po wybiciu

51' - akcja Górnika; Rytko podaje do Chajewskiego i Damian za miast po ziemi, strzela górÄ… i piÅ‚ka leci nad poprzeczkÄ…

47' - rzut rożny dla Górnika i Gawlik po doÅ›rodkowaniu gÅ‚ówkuje obok sÅ‚upka

Zaczyna się II połowa. W wałbrzyskim zespole jedna zmiana, za Młodzińskiego wchodzi Migalski

WaÅ‚brzyszanie dobrze rozpoczÄ™li spotkanie derbowe i przez pierwsze 20 minut, majÄ…c lekkÄ… przewagÄ™, kontrolowali przebieg gry i próbowali strzelać. Niestety, nie udaÅ‚o siÄ™ wyjść na prowadzenie, a wraz z upÅ‚ywem czasu WrocÅ‚aw zaczÄ…Å‚ przejmować inicjatywÄ™. Dodatkowo Górnik bÄ™dzie teraz do koÅ„ca meczu musiaÅ‚ radzić sobie z grÄ… w osÅ‚abieniu.

KoÅ„czy siÄ™ I poÅ‚owa. Górnik do przerwy przegrywa ze ÅšlÄ…skiem II 0:2.

45' - jeszcze rzut rożny dla Śląska, ale bez konsekwencji

Sędzia dolicza 3 minuty.

42' - sytuacja biaÅ‚o-niebieskich komplikuje siÄ™ jeszcze bardziej; ostry faul KrzymiÅ„skiego i Mateusz oglÄ…da bezpoÅ›redniÄ… czerwonÄ… kartkÄ™...

38' - przewaga wrocławian wzrasta, wałbrzyszanie natomiast od kilku minut nie potrafią stworzyć dogodnej akcji strzeleckiej

33' - zamieszanie pod waÅ‚brzyskÄ… bramkÄ…, Michalak nie siÄ™ga piÅ‚ki i strzaÅ‚ z okoÅ‚o 8m koÅ„czy w siatce; przegrywamy 0:2

27' - strzaÅ‚ WrocÅ‚awia po ziemi z ponad 35m i Jaroszewski nawet siÄ™ nie rzuca; przegrywamy 0:1

24' - kolejna akcja goÅ›ci i tym razem nasz golkiper wybija strzaÅ‚ z sytuacji sam na sam

22' - ÅšlÄ…sk zaczyna Å‚apać przewagÄ™; wrocÅ‚awianie trafiajÄ… do bramki Górnika, jednak sÄ™dzia odgwizduje spalonego

17' - pierwsza podbramkowa sytuacja waÅ‚brzyszan; strzaÅ‚ Michalaka lobem z 35m leci w poprzeczkÄ™, dobija jeszcze SÅ‚apek, ale piÅ‚ka trafia w bocznÄ… siatkÄ™

13' - gra obecnie toczy siÄ™ gÅ‚ównie w Å›rodkowej strefie boiska

8' - jak na razie bez sytuacji bramkowych z obu stron, jednak Górnik ma lekkÄ… przewagÄ™

3' - nieco lepiej mecz zaczynajÄ… gospodarze

Zaczyna siÄ™ I poÅ‚owa. Górnik na niebiesko, ÅšlÄ…sk II na zielono.

PiÅ‚karze wrócili na murawÄ™, pierwszy gwizdek za chwilÄ™.

Na trybunach ponad 700 widzów, byÅ‚ych kolegów wspierać bÄ™dzie MichaÅ‚ Bartkowiak. MichaÅ‚ nie graÅ‚ w piÄ…tkowym meczu w Chorzowie (0:1), wystÄ…piÅ‚ natomiast wczoraj w III lidze i zdobyÅ‚ jednÄ… z bramek (2:3 z Pniówkiem).

WrocÅ‚awianie wystawiajÄ… dziÅ› IV-ligowy mÅ‚ody skÅ‚ad - 10 mÅ‚odzieżowców w podstawowym skÅ‚adzie i 7 na Å‚awce - bez wsparcia z ekstraklasy.

Na rezerwie znaleźli siÄ™: Ziobro, Bogacz, Dec, Rodziewicz, Migalski, Tobiasz (powrót po kontuzji).

WaÅ‚brzyszanie wychodzÄ… w skÅ‚adzie: Jaroszewski, Michalak, Niemczyk, Smoczyk, Gawlik, KrzymiÅ„ski, Rytko, MÅ‚odziÅ„ski, Chajewski, Sobiesierski, SÅ‚apek.

Natomiast rezerwy Górnika w dzisiejszym meczu wyjazdowym wygraÅ‚y z LKS Piotrowice Åšwidnickie 4:2.

Poza naszym meczem, pozostaÅ‚e spotkania 8. kolejki w grupie odbyÅ‚y siÄ™ wczoraj: Wielka Lipa - Marcinkowice 1:0, Unia - WoÅ‚ów 2:3, PogoÅ„ - Bielawianka 1:2, Foto-Higiena - Wiwa 2:0, Nysa - Karolina 4:1, OrzeÅ‚ - Piast 3:1, Polonia - Polonia-Stal 0:3. NiespodziankÄ… zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ wyjazdowe spotkanie AKS z JÄ™drzychowicami, wygrane przez Apis 1:0.

W WaÅ‚brzychu pogoda dziÅ› lepsza niż podczas wczorajszego meczu dziewczyn, również jest dość ciepÅ‚o i sÅ‚onecznie, jednak nie wieje silny wiatr.

Na to spotkanie czekaÅ‚o zapewne wielu kibiców biaÅ‚o-niebieskich. W czwartym meczu trwajÄ…cego sezonu waÅ‚brzyscy piÅ‚karze na wÅ‚asnym terenie w derbowym meczu podejmÄ… rezerwy wrocÅ‚awskiego ÅšlÄ…ska. Oba zespoÅ‚y poprzedni sezon wspominajÄ… nie zbyt dobrze - zarówno ÅšlÄ…sk II, jak i Górnik do koÅ„ca walczyÅ‚y o zatrzymanie czwartego szczebla i w obu przypadkach ta sztuka siÄ™ nie powiodÅ‚a. Teraz, po nieco ponad trzech miesiÄ…cach od zakoÅ„czenia III-ligowych zmagaÅ„ (oraz ostatniego meczu bezpoÅ›redniego - graliÅ›my w przedostatniej kolejce) kluby stajÄ… naprzeciw siebie po raz kolejny, jednak już w zupeÅ‚nie innej sytuacji niż poprzednio - na Ratuszowej zagrajÄ… o fotel lidera. Zapowiada siÄ™ wiÄ™c ostra i zaciÄ™ta walka do samego koÅ„ca (Górnik chce rewanżu za czerwcowÄ… porażkÄ™). Jak zakoÅ„czÄ… siÄ™ kolejne w ostatnich latach derby ? Kto ostatecznie zajmie szczyt grupy wschodniej - Górnik, ÅšlÄ…sk II czy może Foto-Higiena ? Odpowiedzi już od 15.

Po 7 kolejkach, Górnik przesunÄ…Å‚ siÄ™ nieco w tabeli - III pozycja, na koncie ma 16 punktów i bramki 16-10 (5-1-1). ÅšlÄ…sk II jest na szczycie grupowej tabeli - I miejsce, na koncie ma również 16 punktów i bramki 18-2 (5-1-1). Dzisiejsze derby na Stadionie 1000-lecia sÄ… piÄ…tym z rzÄ™du starciem bezpoÅ›rednim waÅ‚brzyszan z wrocÅ‚awskimi rezerwami. Poprzednie cztery miaÅ‚y miejsce w III lidze i przyniosÅ‚y po dwie wygrane Górnikowi i ÅšlÄ…skowi II. Dwa sezony temu w obu meczach triumfowali gospodarze - jesieniÄ… w WaÅ‚brzychu byÅ‚o 2:1, a wiosnÄ… we WrocÅ‚awiu 1:0. W poprzednim roku zaÅ› na Oporowskiej Górnik rzutem na taÅ›mÄ™ pokonaÅ‚ ÅšlÄ…sk II 1:0, a w rewanżu na Ratuszowej WrocÅ‚aw zwyciężyÅ‚ z WaÅ‚brzychem 2:0.