Szóstka dała lidera

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Szóstka dała lidera

Piątkowski trafia ponownie, a drużyna Zielińskiego wspina się na szczyt włoskiej ekstraklasy

Na najwyższym polskim szczeblu ligowym nasi piłkarze w miniony weekend ponownie zdobyli cztery z sześciu możliwych punktów, lecz zagrali odwrotnie niż tydzień temu. Tym razem komplet punktów trafił do Wisły, która przed własną publicznością pokonała Pogoń 3:1. Natomiast Śląsk w Zabrzu zremisował z Górnikiem 1:1. Arkadiusz Piech (Wrocław) zagrał całą pierwszą połowę, a Igor Łasicki i Mateusz Piątkowski (obaj Płock) całe spotkanie. Piątkowski dodatkowo, w drugim meczu z rzędu, zaliczył kolejnego gola.

W I lidze trzy z sześciu zespołów wałbrzyskich piłkarzy miały w minionym tygodniu podwójne granie - nadrabiały mecze przełożone dwa tygodnie temu, ze względu na powołania do kadr. Komplet punktów wywalczyło Podbeskidzie wygrywając oba mecze u siebie - w środę z Olimpią 3:0, a w weekend z Pogonią 2:0. Paweł Oleksy z powodu kontuzji nie zagrał ani razu. Zaledwie punkt zdobyła Puszcza, w zaległym meczu remisując w Mielcu ze Stalą 1:1. Natomiast w sobotę Niepołomice przegrały w Bytowie z Bytovią 0:1. Mateusz Bartków zagrał w obu spotkaniach 90 minut, a Marcin Orłowski (obaj Niepołomice) w pierwszym strzelił gola, obejrzał kartkę i zagrał 75 minut, a w drugim pauzował za kartki, natomiast Bartosz Biel (Bytów) do gry wszedł w 67 minucie. Chorzów zaś w tygodniu zremisował z Tychami 2:2, a w poniedziałek przegrał u siebie z Łęczną 1:2. Miłosz Trojak we wtorek pauzował, z powodu kontuzji, a w weekendowej kolejce wszedł do gry w 15 minucie. Odra przegrała w Suwałkach z Wigrami 1:2, a Miedź w Olsztynie ze Stomilem 0:2 i spadła na drugą lokatę (tyle samo punktów co Chojniczanka). Tomasz Wepa (Opole) wszedł w 60 minucie, a Michał Bartkowiak (Legnica) w 67 minucie.

Natomiast w Serie A na pozycję lidera wskoczyło Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego w weekend przed własną publicznością pokonała beniaminka Benavento 6:0. Nasz zawodnik cały mecz oglądał z ławki. Napoli w tabeli ma tyle samo punktów co drugi Juventus i trzeci Inter, ale lepsze bramki. W lidze rosyjskiej Amkar wygrał w Moskwie z Lokomotiv 1:0 i w tabeli awansował na czternaste miejsce. Janusz Gol do gry wszedł w 64 minucie.