Wałbrzyska ósemka

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Wałbrzyska ósemka

Dzisiejsza sobota jest już typowo piłkarska, bo grają swoje mecze AZS PWSZ i Górnik

W jutrzejszym finale wałbrzyszanki zmierzą się z Lokomotivą, a o trzecie miejsce Silesia zagra z Darborem.

W końcówce drugie trafienie zaliczyła Rędzia i gospodynie ostatecznie pokonują piłkarki z Niemiec 4:0. Drugi półfinał zakończył się wygraną Czeszek nad Darborem 5:0.

Od początku drugiej części meczu AZS PWSZ utrzymuje znaczą przewagę nad rywalkami. W 58 minucie na 3:0 podwyższyła Miłek. Oprócz bramek nasz zespół miał przynajmniej ze cztery bardzo dobre sytuacje sam na sam, jednak nie zostały one dobrze wykończone.

W drugim półfinale Lokomotiva prowadzi z Darborem 3:0.

Po przerwie w wałbrzyskich szeregach na murawie pojawiły się Urbańska, Nawieśniak, Kroczak i Najbuk.

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczeły spotkanie, już w 6 minucie wychodząc na prowadzenie po trafieniu Rędzi. Drugą bramkę dla AZS PWSZ w 20 minucie zdobyła Mesjasz i do przerwy wałbrzyszanki prowadzą 2:0.

Wałbrzyszanki zaczynają w składzie: Antończyk, Gradecka, Aszkiełowicz, Mesjasz, Jędras, Rędzia, Gonzalez, J. Pluta, Miłek, Pełechata, Smagur.

Rozpoczął się półfinałowy mecz AZS PWSZ z Silesią Gorlitz. Gra toczyć się będzie dwa razy po 40 minut.

Kolejna wysoka wygrana naszych piłkarzy przed zbliżającym się sezonem. Górnik ostatecznie pokonuje Piasta 4:1, w końcówce bramkę ponownie strzela Darek Michalak. Wałbrzyszanie przed rozpoczęciem zmagań llogowych zagrają prawdopodobnie jeszcze jeden sparing, w środę z Victorią Świebodzice.

Druga część meczu to już zdecydowana przewaga Górnika. Na 10 minut przed końcem wałbrzyszanie prowadzą 3:1, po bramkach Darka Michalaka, Rytki i Sobiesierskiego.

Na stadionie na Nowym Mieście rozpoczęła się II połowa spotkania.

Wałbrzyszanie grają w składzie: Jarosiński, Krzymiński, G. Michalak, D. Michalak, Surmaj, Rytko, Sobiesierski, Migalski, Woźniak, Tobiasz, Gawlik.

Górnik przegrywa z Piastem 0:1.

Górnik już o godz. 11 gra sparing z Piastem Nowa Ruda (IV liga) na stadionie na Nowym Mieście ul. Chopina. To przedostatni sprawdzian przed startem III ligi (za tydzień w Zielonej Górze). W środę 27.07 Górnik chce zagrać jeszcze z Victorią Świebodzice (też IV liga). Górnik wystawi dzisiaj najmocniejszy skład na ten moment na jaki go stać. Mają być testowani jeszcze nowi zawodnicy.

AZS PWSZ zaczyna swój międzynarodowy Turniej 70-lecia Sportu Wałbrzyskiego. Równolegle na dwóch boiskach przy ul. Ratuszowej o godz. 17 grają AZS PWSZ z Silesią Gorlitz (liga regionalna) oraz Darbor Bolesławice (II liga) - Lokomitova Brno (I liga). Jutro o godz. 11 takż ena dwoch boiskach mecze o miejsca I i III. Wstęp wolny, zapraszamy! Dzisiaj grają także drużyny I i II ligi w Pucharze Polski, a w nich kilku niedawnych piłkarzy Górnika (Orłowski, Radziemski, Bartkowiak). Emocji więc nie zabraknie...