Ostatnia prosta

Strona Główna » Koszykówka » News » Ostatnia prosta

Zakończył się pierwszy dzień koszykarskich zmagań w finale walki o II ligę

Przed wałbrzyskimi koszykarzami ostatni krok - a właściwie trzy małe kroczki - przed awansem do II ligi. W ciągu trzech najbliższych dni Górnik zagra trzy mecze finałowe i musi wygrać ... jeden, żeby być już szczebel wyżej (z czterech zespołów dalej awansują trzy).

Zmagania w wałbrzyskim finale rozpoczynamy od starcia Polonii Bytom z AZS UMCS Lublin. Po pierwszej połowie prowadzi Polonia 34:22. Jak na razie mecz jest bardzo wyrównany.
W drugiej części meczu gra nadal wyrówna, choć bytomianie mają lekką przewagę. Ostatecznie w pierwszym dzisiejszym meczu AZS UMCS Lublin przegrywa z Polonią Bytom jedynie 6 punktami - 63:69.

Na kolejny mecz zapraszamy na 19.30. Wałbrzyski Górnik IP zmerzy się z Gimbasketsem Przemyśl, z którym przegrał mecz w półfinale przed 3 tygodniami. A jak będzie dziś ?

Wałbrzyszanie rozpoczynają swój udział w finale dość marnie. W pierwszej odsłonie meczu padło jedynie łącznie 18 punktów. Tak mało Górnik chyba nie zdobył do tej pory. Wałbrzyscy koszykarze I kwartę wygrywają jedynie 10:8. Oby dalej było lepiej.
W dalszej części tempo gry nieco wzrasta, choć mecz cały czas jest niezwykle wyrównany. Gra Niedźwidzkiego daje efekty, ale nie może on grać cały czas (dopiero niedawno wrócił do treningów). Kiedy go brakuje, nasza efektywność spada. II kwartę wygrywa Gimbaskets też 2 punktami - 18:16. Do przerwy mamy remis 26:26. Wynik końcowy więc jest sprawą otwartą...
Po przerwie na wałbrzyskim parkiecie nadal trwał ciąg remisów aż do 32:32 i dopiero kilka minut przed końcem kwarty Przemyśl ruszył do ataku i wyszedł na prowadzenie. Górnik IP nie pozwolił jednak rywalowi na zbytnią ucieczkę i cały czas trzymał się blisko. W III kwarcie Górnik IP uległ rywalowi jedynie 1 punktem - 11:12.
Ostatnia odsłona spotkania to nadal gra punkt dla jednych punkt dla drugich i kolejna seria remisów. Dopiero w końcówce wałbrzyscy koszykarze ruszyli do ataku. Nasza skuteczność i celność znacznie wzrosła, co pozwoliło wygrać IV kwartę 20:10. W całym meczu lepszy okazał się Górnik IP, gospodarze w pierwszym meczu pokonali Gimbaskets Przemyśl 9 punktami - 57:48.

W wałbrzyskich szeregach najlepiej wypadli dziś Piotr Niedźwiedzki i Rafał Glapiński, którzy zdobyli dla naszego zespołu najwięcej punktów. Na kolejny mecz zapraszamy jutro o 17.15, a o 19.30 Górnik IP, w swoim drugim meczu w finale, podejmie Polonię Bytom.

Górnik IP Wałbrzych      2      57:48
Polonia Bytom              2      69:63
AZS UMCS Lublin           1      63:69
Gimbaskets Przemyśl     1      48:57

W finale w Kościanie, BC Obra Kościan wygrała z ŁKS SMS Łódź 66:52, a MKS Sokół Międzychód przegrał z GWB Politechnika Gdańska 73:83.