Trzydziestka kapitana

Strona Główna » Koszykówka » News » Trzydziestka kapitana

Koniec weekendu już według planu

W sobotę Krzysztof Jakóbczyk, a w niedzielę Damian Durski okazał się "zbawieniem" dla biało-niebieskich. W dzisiejszym meczu nasz kapitan zdobył jedną trzecią punktów, co zdecydowanie przyczyniło się do końcowego rezultatu. Patrząc na statystyki, zdecydowanie w tyle zostawił zdobycze swoich kolegów z zespołu. Po wczorajszym wyrwaniu zwycięstwa w ostatnich sekundach, dzisiaj Górnik Zamek Książ już od początku zaczął punkt po punkcie budować przewagę. Kotwica nie odpuszczała walki, ale nie udało jej się złapać gospodarzy i "zepsuć" ich planu. W końcówce ostatniej kwarty przez chwilę goście zbliżyli się na zaledwie pięć oczek, wałbrzyszanie jednak utrzymali nerwy na wodzy. Po emocjonującym i nie bez niespodzianek (dwie porażki lidera) pierwszym weekendzie, na tydzień  ćwierćfinałowe zmagania przenoszą się do Kołobrzegu i Tychów (tam zobaczymy po przynajmniej jednym meczu) oraz Starogardu i Opola (tam zobaczymy po dwa mecze).

W pozostałych niedzielnych ćwierćfinałach Tychy w Krośnie wygrały z Miastem Szkła 81:68, a Astoria w Bydgoszczy pokonała AZS Opole 83:76. Tym samym po pierwszym weekendzie play off bliżej awansu do kolejnego etapu są Górnik Zamek Książ (2:0 w meczach z Kotwicą) oraz GKS Tychy (2:0 w meczach z Krosnem), a w pozostałych parach - Śląsk II ze Starogardem, Astoria z Opolem - mamy remis 1:1 w meczach.

Dla Wałbrzycha punktowali: Durski 29, Jackson 13, Kowalenko 10, Niedźwiedzki 8 (14 zbiórek), Dawdo 8, Pabian 7, Jakóbczyk 5, Wilk 5, Margiciok 4, Góreńczyk 3, Czempiel 2. W Kotwicy Pieloch 3.

Kolejna w ostatnim czasie końcówka meczu wałbrzyszan, w której mamy wymianę rzutów wolnych. Po dwa trafiają Jakóbczyk i Durski. Przegrywamy IV kwartę 30:31. W całym meczu Górnik pokonuje Kotwicą różnicą 11 punktów - 94:83.

Cztery wolne rzuca Jackson, dwa Jakóbczyk - 90:81 i 40 sekund do końca.

Nieco ponad minuta do końca i goście zbliżają się na 81:86.

Kotwica jeszcze próbuje gonić wynik, jednak trzymamy się 10-punktowego dystansu. 84:74 i 2 minuty do końca.

3 punkty zdobywa Dawdo, na tablicy wyników 76:64 dla gospodarzy.

Gra kosz za kosz, dla Górnika rzucają Durski i Kowalenko - 70:59.

Okazji na "3" nie wykorzystują Wilk, Czempiel i Kowalenko. 66:56 dla Wałbrzycha.

Zaczynamy ostatnie 10 minut dzisiejszego meczu od nadrobienia przez Kołobrzeg 3 punktów - 55:64.

W końcówce pudłują Jackson w Górniku i Pieloch w Kotwicy. W III kwarcie mamy remis 11:11. Po trzech 64:52 dla Górnika.

Utrzymujemy 15-punktowe prowadzenie - 64:49.

Dwa osobiste trafia Niedźwiedzki, jeden Pabian i Górnik odsuwa się na 60:45.

Wałbrzyszanie spokojnie utrzymują wypracowany dystans, "3" zalicza Kowalenko - 57:45.

Kotwica nadrabia dwa oczka i obecnie przegrywa 44:54.

Po przerwie na początek kilka niecelnych rzutów po obu stronach.

Najwięcej dla Wałbrzycha na razie rzucił kapitan Durski (21). Mecz z trybun ogląda ponad 1300 widzów.

Oba zespoły zaliczają jeszcze po 2 punkty. Wygrywamy II kwartę 29:20 (wczoraj zespoły tyle punktów zdobyły w całej pierwszej połowie). Do przerwy Górnik prowadzi z Kotwicą różnicą 12 punktów - 53:41.

Do przerwy pozostały niecałe 2 minuty, na tablicy 51:39 dla gospodarzy.

Kotwica próbuje gonić, jednak wałbrzyszanie spokojnie pilnują przewagi - 48:35.

Dwie "3" rzuca Durski, po 2 punkty zdobywają Niedźwiedzki i Czempiel. Górnik powiększa przewagę do 43:29.

Za "3" trafia Pieloch, Górnikowi udaje się jednak odsunąć na 33:26.

Na początek drugiej kwarty 26:23 dla Wałbrzycha, punkty dla naszego zespołu zdobywa Pabian.

W końcówce goście dogrywają na 21:22, w Górniku za "2" trafia jeszcze Jackson. Wygrywamy I kwartę 24:21.

Punktują Jackson i Kowalenko, Górnik odsuwa się na 22:15.

Bardzo skuteczny pod koszem jest wałbrzyski kapitan, który rzucił już 12 punktów. Kolejne zdobycze Durskiego i odwracamy wynik na 14:12.

5 punktów dla Górnika zdobywa Durski, przegrywamy obecnie 9:10.

Gra kosz za kosz i Kotwica wychodzi na 7:4.

Dzisiejszy mecz zaczynamy od remisu 2:2.

Koszykarze już na parkiecie, zaczynamy za kilka minut.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Wilk, Niedźwiedzki, Durski, Jakóbczyk, Margiciok.

Jak co roku przed startem play off trenerzy wszystkich klubów Pekao 1. Ligi wybierają najlepszego trenera, MVP części zasadniczej, najlepszego młodzieżowca oraz TOP 5 zawodników. Tytuł najlepszego trenera otrzymał wałbrzyski szkoleniowiec Andrzej Adamek, a w najlepszej "5" po części zasadniczej znalazł się Piotr Niedźwiedzki.

Emocjonująca okazała się sobotnia część pierwszego ćwierćfinałowego weekendu na zapleczu OBL. Wrocławskie rezerwy nie wykorzystały szansy zrobienia pierwszego kroku w stronę półfinału (stan rywalizacji 1:1), natomiast w trzech pozostałych parach z gospodarzy własny parkiet "obronili" - i to ledwo, dopiero po dogrywce - tylko biało-niebiescy (70:69). Teraz przed nami drugie mecze w Krośnie, Bydgoszczy i wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój. Wczorajszy mecz Górnika Zamek Książ z Kotwicą był niezwykle nerwowy aż do ostatnich sekund. Czy dzisiaj uda się tego uniknąć ? Czy wałbrzyszanie zrobią krok do półfinału ? Odpowiedzi od 16.