Wicelider w przerwie

Strona Główna » Koszykówka » News » Wicelider w przerwie

Dwie zupełnie różne połowy na wałbrzyskim parkiecie

32% (22 celne na 67 rzutów) skuteczności z gry po stronie gospodarzy oraz 26% (12 celnych na 46 rzutów) po stronie gości to statystyki dzisiejszego starcia na szczycie pomiędzy trzecim i drugim przed tą kolejką zespołem Suzuki 1. Liga. Oba zespoły oddały po 5 celnych rzutów za "3". W przypadku wałbrzyszan było to 5 na... 32! Na szczęście nawet słaba skuteczność pozwoliła naszemu zespołowi zatrzymać kolejne punkty w hali Aqua Zdrój i zaliczyć kolejny awans w tabeli. Wszystko dzięki bardzo dobrej pierwszej części meczu. Górnik Trans.eu Zamek Książ już w kwarcie otwarcia zapewnił sobie bezpieczną 12-punktową przewagę, a w kolejnej jeszcze powiększył do 19 oczek. W drugiej części, zwłaszcza trzeciej kwarcie, nasza skuteczność zmalała, co szybko wykorzystały Dziki nadrabiając połowę starty. Na szczęście gospodarze nie dali się podejść i pewnie zatrzymali gości, co pozwoliło na wejście za plecy lidera. A już za tydzień wałbrzyszanie jadą właśnie do Radomia.

W pozostałych meczach: Start II - HydroTruck 62:95, WKK - Basket 72:85, Polonia - Śląsk II 68:57.

Dla Wałbrzycha punktowali: Chidom 13 (double double; 13 zb), Kordalski 13, Niedźwiedzki 8, Sitnik 7, Majewski 6, Durski 5, Walski 3, Stopierzyński 2, Ratajczak 0.

Aż 9 punktów Górnik mógł zdobyć w ostatniej minucie, jednak Chidom, Sitnik i Kordalski oddają niecelne rzuty. Ostatecznie wygrywamy IV kwartę 10:8. W całym meczu Górnik pokonuje Dziki różnicą 12 punktów - 57:45.

Skuteczna gra wałbrzyskiej i warszawskiej obrony. Minuta do końcowej syreny.

Dziki próbują gonić wynik, jednak również zaliczają kilka niecelnych rzutów - 57:42.

Okazję na 3 punkty marnują Majewski i Durski. 56:41 dla Wałbrzycha.

Kolejne punkty dorzucają Majewski i Chidom, powiększamy przewagę do 54:40.

Ostatnią kwartę zaczynamy od celnego rzutu Kordalskiego - 49:38.

W końcówce Chidom trafia dwa osobiste, a rywal jeden. Przegrywamy III kwartę 6:15. Po trzech 47:37 dla Górnika.

Goście się nie zatrzymują i nadrabiają kolejne punkty. Obecnie 45:36 dla Górnika.

Faule i straty po obu stronach, dobra gra zarówno jednej jak i drugiej obrony.

W połowie kwarty dwa osobiste wykorzystuje Durski, a 3 punkty dorzuca Chidom - 45:27.

Po stronie gospodarzy pudłują Majewski, Niedźwiedzki i Chidom.

Dziki po przerwie nadrabiają 5 punktów z rzędu. Obecnie 41:27 dla Wałbrzycha.

Jak na razie najwięcej dla Wałbrzycha rzucili Kordalski i Niedźwiedzki (po 8).

Oba zespoły zaliczają jeszcze po kilka punktów, Górnik spokojnie pilnuje bezpiecznego prowadzenia. Wygrywamy II kwartę 22:15. Do przerwy Górnik prowadzi z Dzikami różnicą 19 punktów - 41:22.

Po 3 punkty rzucają Majewski i Sitnik, gospodarze odsuwają się na prawie 20 punktów - 36:17. 2 minuty do przerwy.

Gra kosz za kosz i 30:16 dla Górnika.

Dziki ruszają do odrabiania strat i zbliżają się na 15:26.

Oba zespoły nie unikają błędów, gospodarze jednak powiększają przewagę - 26:9.

Na początek drugiej kwarty 5:2 dla Wałbrzycha.

W końcówce po 2 punkty zdobywają jeszcze Niedźwiedzki i Stopierzyński. Wygrywamy I kwartę 19:7.

Sporo niewykorzystanych okazji po obu stronach. 15:7 dla Górnika.

Na tablicy 12:7, wałbrzyszanie zaliczają kilka niecelnych rzutów.

Dobra gra gospodarzy, którzy odsuwają się na 8 punktów - 12:4.

Kolejne punkty Kordalskiego i Górnik wychodzi na 6:4.

Mecz rozpoczynamy od remisu 2:2. Dla Wałbrzycha punktuje Kordalski, wcześniej pudłują Majewski i Niedźwiedzki.

Koszykarze już na parkiecie, zaczynamy za kilka minut.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Niedźwiedzki, Majewski, Sitnik, Chidom, Kordalski.

W sobotnich meczach: GKS - Decka 81:48, Turów - Miasto Szkła 62:86, AZS - Kotwica 85:69, AGH - Bytom 79:76 po dogrywce, Żak - Starogard 84:59.

Trwa dość intensywny okres u wałbrzyskich koszykarzy. W poprzednim tygodniu w meczach ze Śląskiem II i Kotwicą udało się zgarnąć dwa zwycięstwa, jednak to nie koniec niełatwych spotkań w najbliższym czasie. Teraz poprzeczka podnosi się jeszcze bardziej bo przed Górnikiem Trans.eu Zamek Książ starcia ze ścisłą czołówką. Już dzisiaj w hali Aqua Zdrój nasi koszykarze spróbują odrobić październikową porażkę z Dzikami w Warszawie. Jesienią zabrakło dosłownie czterech punktów do dogrywki, a pięciu do wygranej. A jak będzie teraz ? Czy wałbrzyszanie trzeci mecz z rzędu zakończą za dwa punkty ? Odpowiedzi od 18.