Skomplikowali przed Tokio

Strona Główna » Koszykówka » News » Skomplikowali przed Tokio

O wyjazd na IO trzeba się teraz jeszcze mocniej postarać

Biało-czerwoni nie ułatwili sobie walki o igrzyska. Dzisiejsze spotkanie ze Słowenią dla naszych koszykarzy rozpoczęło się dobrze, a strata 3 punktów na koniec pierwszej kwarty cały czas dawała szansę na korzystny wynik. Niestety, rywale już w drugiej kwarcie zaczęli wyraźnie uciekać i do przerwy Polska przegrywała już 17 punktami - 46:63. Po przerwie sytuacja nie poprawiła się i ostatecznie Polacy ulegli Słoweńcom aż 35 punktami - 77:112. Aleksander Balcerowski zagrał 20 minut i rzucił 11 punktów, choć miał problemy z celnością przy osobistych. Czwartkowy rezultat oznacza, że w sobotnim półfinale Polacy najprawdopodobniej trafią na Litwę.

Polscy koszykarze dzisiaj zagrają ze Słowenią swój drugi mecz eliminacji do IO Tokio 2020. I to będzie mecz o uniknięcie w półfinale turnieju Litwy, głównego faworyta do awansu (tylko zwycięzca wywalczy awans). W naszej grupie Słowenia rozgromiła Angolę 118:68, z którą Polska wygrała we wtorek 83:64. W drugiej grupie Litwa wygrała z Wenezuelą 76:65, a Wenezuela pokonała Koreę Południową 94:80. Dzisiaj ostatnie mecze w grupach. Polska zagra ze Słowenią, a Litwa z Koreą. W meczu Polaków Aleksander Balcerowski zagra przeciwko zawodnikom występującym w NBA.