Znicz zgasił passę

Strona Główna » Koszykówka » News » Znicz zgasił passę

Zabrakło kilku minut do odwrócenia wyniku

Wałbrzyskim koszykarzom nie udało się pokonać czwartego rywala z rzędu i tym samym utrzymać dobrą passę, która towarzyszyła ich w ostatnich dwóch tygodniach. Górnik Trans.eu kiepsko rozpoczął spotkanie i pozwolił rywalowi szybko odskoczyć na dziewięć punktów oraz wygrać pierwszą kwartę różnicą dziesięciu oczek. Mimo prób gonienia wyniku, przed przerwą niewiele udało się nadrobić. Dopiero w drugiej części meczu wałbrzyszanie pewniej ruszyli do walki i znacznie zbliżyli się do Znicza. Niestety, końcówka kwarty ponownie należała do gospodarzy, którzy jeszcze zwiększyli dystans. Ostatnia odsłona spotkania ponownie dała nadzieję na odwrócenie wyniku - były tylko cztery punkty straty - jednak gospodarze łatwo nie dali odebrać sobie dwóch punktów. Teraz przed wałbrzyszanami kilka dni na przygotowania, a już w najbliższą środę - 13.02 - dolnośląskie derby w hali Aqua Zdrój.

W pozostałych meczach: Astoria - Czarni 86:59, Polfarmex - Biofarm 63:64, GKS - Księżak 95:77, Polonia - SKK 81:86.

Dla Wałbrzycha punktowali: Niedźwiedzki 22 (double-double, 15 zbiórek), Kruszczyński 14, Der i Wróbel po 7, Spała 6, Małecki 4, Ratajczak i Krzywdziński po 3, Glapiński 2.

Niestety, w końcówce gospodarze wykorzystują jeszcze jeden rzut wolny, a Kruszczyński nie trafia za "2". Wygrywamy IV kwartę 20:13. W całym meczu Górnik przegrywa ze Zniczem różnicą 5 punktów - 68:73.

Spała za "3" i na minutę przed końcem przegrywamy 68:72.

Niedźwiedzki zmniejsza dystans do 6 punktów, około 3 minut do końca.

Już tylko 5 minut dzieli zespoły od zakończenia spotkania, 70:61 dla gospodarzy.

5 punktów Niedźwiedzkiego i 2 punkty Małeckiego, przegrywamy 57:64.

Mniej więcej 10 minut pozostało wałbrzyskim koszykarzom do odrobienia straty. Obecnie jest 61:50 dla Znicza.

W końcówce gospodarze odrabiają stracone punkty. Przegrywamy III kwartę 18:21. Po trzech 60:48 dla Znicza.

Gra kosz za kosz i 54:48 dla Znicza.

Der trafia za "3" i przegrywamy 41:48.

Wałbrzyszanie w dzisiejszym spotkaniu zaliczają dużo fauli oraz strat.

6 punktów Kruszczyńskiego i przegrywamy 38:45.

Po przerwie sytuacja niewiele się zmienia, Znicz nadal na około 10-punktowym prowadzeniu.

Jak na razie najwięcej dla Wałbrzycha rzucił Niedźwiedzki (10).

W końcówce Wróbel, Der i Kruszczyński pudłują. Wygrywamy II kwartę 15:14. Do przerwy Górnik przegrywa ze Zniczem różnicą 9 punktów - 30:39.

2 punkty Wróbla i przegrywamy 30:39. 2 minuty do przerwy.

5 minut do przerwy i 34:22 dla Znicza.

Górnik próbuje gonić wynik, jednak nie potrafi pokonać dystansu 9 punktów - 22:31.

Już cała wałbrzyska ławka rezerwowych (Durski, Krzywdziński, Spała, Der, Wróbel) weszła do gry.

Druga kwartę zaczynamy od trafienia za "2" Krzywdzińskiego.

To nie była udana partia w wykonaniu wałbrzyszan. Przegrywamy I kwartę 15:25.

Niedźwiedzki rzuca dwa wolne i przegrywamy 12:23.

Znicz zaczyna wyraźnie uciekać, w połowie kwarty przegrywamy 5:19.

Pierwsze 3 punkty dla Wałbrzycha zdobywa Kruszczyński, przegrywamy 3:9.

2 minuty gry i gospodarze prowadzą 9:0.

Ratajczak nie wykorzystuje dwóch osobistych, a Znicz wychodzi na 6:0.

Rozgrzewka zakończona, początek meczu za chwilę.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Glapiński, Kruszczyński, Ratajczak, Niedźwiedzki, Małecki.

Wygrana w dzisiejszym meczu pozwoli wałbrzyszanom jeszcze umocnić się w pierwszej "8", a to ważne szczególnie przed zbliżającymi się wielkimi krokami derbami ze Śląskiem.

Dobra gra wałbrzyskich koszykarzy pozwoliła nie tylko odzyskać szansę na występ w playoff, choć do tego etapu jeszcze trochę czasu pozostało, ale również złapać odpowiedni rytm i zacząć wygrywać regularnie. Po trzech zwycięstwach z rzędu, czas na kolejne... Tym razem Górnik Trans.eu punktów szukać wybrał się do jedenastego w tabeli Znicza Pruszków. Pierwsze w tym sezonie spotkanie zakończyło się korzystnie dla naszych koszykarzy. A jak będzie z rewanżem ? Czy wałbrzyszanie skutecznie zainaugurują kolejkę i ponownie wygrają ? Odpowiedzi już od 16.

Po 21 kolejkach, Górnik Trans.eu utrzymał swoje położenie w tabeli - VIII pozycja, z 32 punktami na koncie (11-10). Znicz jest trzy oczka niżej - XI miejsce, z 31 punktami na koncie (10-11). Dzisiejszy mecz w Pruszkowie jest już którymś z kolei starciem bezpośrednim klubów. W listopadowym spotkaniu w Wałbrzychu Górnik Trans.eu pokonał Znicz 62:51. Wcześniej natomiast również na drugim szczeblu drużyny spotykały się w latach 2005-2007 (przed awansem wałbrzyszan do PLK) - trzy wygrane Górnika i jedna Znicza oraz w latach 2009-2011 (przed wycofaniem się wałbrzyszan z obecnego szczebla) - trzy wygrane Znicza i jedna Górnika.