Piątka z kompletem

Strona Główna » Koszykówka » News » Piątka z kompletem

Główny kandydat do awansu jest już na fotelu lidera

Po zeszłotygodniowym niepełnym starcie sezonu 2018/2019 na zapleczu Energa Basket Ligi, w miniony weekend już cała I-ligowa szesnastka przystąpiła do rywalizacji. Pierwszą wygraną w pierwszym meczu sezonu zanotował beniaminek z Wrocławia, WKK Damiana Pielocha (grał 22 minuty i rzucił 17 punktów) u siebie pokonało Księżaka Marcina Salamonika (grał 29 minut i zdobył 7 punktów) 91:76. Również drugi z zespołów z Dolnego Śląska zdobył dwa punkty, Śląsk w Pruszkowie pokonał Znicz 81:56 i awansował na fotel lidera. Polonia w Kołobrzegu wygrała z Kotwicą 76:56, Sokół na własnym parkiecie pokonał Siedlce 89:63, a zeszłotygodniowy rywal wałbrzyszan Pogoń wygrała u siebie z Biofarmem 92:80. Pierwsze zwycięstwo na koncie zapisał mistrz II ligi AGH Kraków, pokonując w Bydgoszczy Astorię 85:76. Natomiast w niedzielnych meczach w Kutnie Polfarmex przegrał z GKS 61:75, a w Słupsku Czarni wygrali z Górnikiem Trans.eu 77:66.

Spotkanie z zespołem, którego duża część zawodników jeszcze niecały rok temu rywalizowała na najwyższym koszykarskim szczeblu nigdy nie jest łatwe, szczególnie jeśli jesteś beniaminkiem. Górnik Trans.eu do wczorajszego meczu w Słupsku podszedł jednak w pełni skoncentrowany i już od pierwszych minut rozpoczął na parkiecie walkę jak równy z równym. Pierwsza kwarta, mimo ciągłych nacisków rywala, ułożyła się po myśli wałbrzyszan i dodała naszemu zespołowi nieco pewności w grze. Również kolejna poszła wałbrzyszanom bardzo dobrze i do przerwy traciliśmy zaledwie punkt. Dopiero trzecia kwarta sprawiła, że Czarni zyskali zdecydowaną przewagę i zaczęli zwiększać dystans. Górnik Trans.eu, choć ponownie walczył do samego końca, nie dał rady już dogonić gospodarzy. Mimo przegranej nasi koszykarze nie byli wcale gorsi od bardziej doświadczonych w grze na wyższych szczeblach rywali. Za tydzień wałbrzyszanie w hali AZ podejmą siódmą w tabeli Astorię.

Po 2. kolejce, Górnik Trans.eu spadł o trzy oczka - VIII pozycja i na koncie ma 3 punkty. Na szczycie tabeli Śląsk, a za nim Czarni, Sokół i Polonia - wszyscy po 4 punkty. Poza tą czwórką komplet punktów ma również WKK, które jednak zagrało jeden mecz mniej.