Złoty Bartosz

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Złoty Bartosz

Wałbrzyszanin śrubuje swój niesamowity rekord

Bartosz Łobaza, zawodnik Dolnośląskiego Klubu Curlingowego Dzik Świdnica, bierze udział w rozgrywkach ligowych drużyny Media Curling Club Warszawa Team Stych. I po raz kolejny zwyciężył w Mistrzostwach Polski w curlingu. Po zakończeniu rozgrywek grupowych 8 najlepszych męskich ekip wzięło udział w finałowym turnieju. MCC po komplecie zwycięstw zostal mistrzem Polski. Drużyna ta wystąpiła w składzie: Konrad Stych (skip), Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński, Bartosz Łobaza i Maksym Grzelka. Trenerem zespołu jest Czech Jakub Bares. To drugi kolejny dublet - wygrana liga i wygrany finał MP - dla MCC Warszawa. Warto dodać, że Bartosz Łobaza na podium MP staje od 2013 roku nieprzerwanie, a od 2019 roku jest to najwyższy stopień podium MP. Srebrny medal MP wywalczył PKC Poznań, a brązowy AZS Gliwice. Mistrzem kraju pań został POS Łódź. Czwarte miejsce wśród pań wywalczyła Marietta Dąbrowska, wychowanka klubu ze Świdnicy, występująca na wypożyczeniu w drużynie MCC Selwant. Mistrzowskie zespoły uzyskały prawo reprezentowania Polski w listopadowych Mistrzostwach Europy grupy B i w walkę o awans do grupy A. Celem będzie awans do grupy A ME, co daje przepustkę do turnieju prekwalifikacyjnego Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026. Mistrza kraju Bartosza Łobazę i innych czołowych zawodników będzie można zobaczyć podczas III Świdnickigo Turnieju Curlingowego na lodowisku przy ul. Pionierów w najbliższy weekend 22-24 marca. To będzie jeden z największych turniejów curlingowych w Polsce, który zgromadzi zawodników z 8. krajów, w tym również i wspomnianego czeskiego trenera Jakuba Baresa. Więcej informacji na stronie tego wydarzenia: 3. Świdnicki Turniej Curlingowy (curlingevent.com). Na zdjęciu mistrzowie kraju MCC Warszawa - drugi z lewej Bartosz Łobaza.