Górnicze srebro

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Górnicze srebro

Historyczny sukces wałbrzyskiego klubu

Sezon 2023 w Polskiej Futbol Lidze dobiegł końca. Ostatnim akcentem był sobotni finał zmagań w futbolu 9-osobowym. W walce o tytuł Mistrza Polski PFL9 w Zielonej Górze zmierzyli się miejscowa Wataha oraz Miners Wałbrzych. Nasi futboliści amerykańscy dwa tygodnie temu w półfinale w Bielawie pokazali, że potrafią zaskakiwać i nie boją się mocnych rywali (wygrali z Owls 40:20, przegrywając w połowie meczu 6:20). Starcia z Watahą dla wałbrzyszan nigdy nie były łatwe. Kluby przed sobotnim finałem grały przeciwko sobie już czterokrotnie i wszystkie mecze zakończyły się wygranymi Zielonej Góry - trzy zwycięstwa w turniejach w sezonie 2020 (18:12, 22:17, 24:12) oraz w zakończonym sezonie w grupie (26:0). Również w finale gospodarze nie pozwolili odebrać sobie złotych medali. Po pierwszej kwarcie zielonogórzanie prowadzili 18:0. W drugiej wałbrzyszanie zdobyli przełożenie, jednak rywal utrzymał przewagę. Do przerwy na tablicy wyników było 24:6 dla Watahy. W kwartach trzeciej i czwartej, mimo zaciętej walki na murawie, punktów już nikt nie zdobył. Ostatecznie Zielona Góra pokonała Wałbrzych 24:6 i została nowym mistrzem kraju PFL9. Minersi zdobywając srebrne medale osiągnęli największy sukces w historii wałbrzyskiego klubu.