Teraz Wielkopolska

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Teraz Wielkopolska

Wałbrzyszanie kolejny raz licznie na podium

W  Turku został rozegrany Puchar Wielkoposki w karate, w którym udział wzięło 215 karateków z 36 klubów z Polski. Wałbrzych reprezentowali zawodnicy  UKK Shinkyokushinkai OBI. W formule  kata (pokazy) wystartowało 7 zawodników UKKS OBI , czworo w najmłodszej kategorii  (8-9 lat), ale żądnemu nie udało się stanąć  na podium. Dwa złota zdobyli starsi zawodnicy. W kategorii dziewcząt 11-12 lat pierwsze miejsce zajęła  Julia Obuchowska, a w kategorii chłopców 15-16 lat złoto zdobył Dominik Obuchowski. W formule kumite  (walki) wystartowała cała dziewiątka z Wałbrzycha i  zdobyła 5 medali. W kategorii dziewcząt 11-12 lat + 50kg ponownie złoto wywalczyła Julia Obuchowska.  Duży sukces odnieśli chłopcy w kategorii 15-17 lat + 65kg, w tej kategorii startowało dwóch zawodników z Wałbrzycha, obaj do finału doszli,  pokonując swoich przeciwników przed czasem przez nokaut. Spotkali się w finale i po zaciętej walce wygrał Dominik Obuchowski trafiając swojego kolegę Krystiana Rasia w głowę. Mateusz Mielnik i Kacper Waszak zdobyli brązowe medale. Mateusz w kategorii chłopców 11-12 lat +43 kg,  a startujący po raz pierwszy 9- letni Kacper w kategorii 9-10 lat -33kg.  Trener UKKS OBI Sensei Tomasz Obuchowski podczas zawodów pełnił rolę sędziego, a zawodników do walk wyprowadzała Sempai Agnieszka Obuchowska.