Wygrała wszystkie

Strona Główna » Inne Dyscypliny » News » Wygrała wszystkie

Bardzo udany początek nowego sezonu

Uczniowski Klub Karate Shinkyokushinkai OBI Wałbrzych nowy sezon startów rozpoczął od zawodów w Kalisza podczas III Turniej Calisia Cup. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z całego kraju. Klub z Sobięcina reprezentowało 6 karateków, którzy zdobyli 8 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju kumie (walki) otrzymała 11- letnia Julia Obuchowska, pokonując wszystkie swoje przeciwniczki przed czasem.  Na pierwszym miejscu podium w Kumite stanęli: Julia Obuchowska (kategoria 10-11 lat, waga +35kg) i  Dominik Obuchowski (14-15, +60kg). Na drugim miejscu podium stanęli Ada Wołk- Łaniewska (6-7 lat, +25kg) i  Mateusz Mielnik (10-11 lat, +40kg). Trzecie miejsce w Kumite wywalczyli  Oliwia Słodzińska (10-11 lat, +35kg) i  Konrad Goworki (12-13 lat, +50kg). Natomiast w Kata (układy formalne) 2. miejsce zajęła Julia Obuchowska, a 3 miejsce po pokonaniu największej liczby przeciwników przypadło Adzie Wołk – Łaniewskiej.  Nasi karatecy rywalizowali w Kaliszu z mistrzami i medalistami mistrzostw Polski oraz Europy. Sędzią na zawodach był Sensei Tomasz Obuchowski, na co dzień trenujący dzieci w klubie wałbrzyskim, a rolę trenera pełniła Agnieszka Obuchowska.