Upał wygrywa

Strona Główna » EIS 2012 2016 2018 » News » Upał wygrywa

Nie tak miał wyglądać dzisiejszy mecz AZS PWSZ, najpierw był remis, a potem ... upał przejął kontrolę

Późnym popołudniem powinniśmy poznać naszego jutrzejszego rywala w meczu o VII miejsce.

Mamy jednak sukces na swoich koncie, AZS PWSZ zostało najlepszą drużyną wśród szkół nie uniwersyteckich!

Szkoda trochę tej przegranej, ponieważ wałbrzyszanie kilkakrotnie mieli bardzo dużą przewagę nad rywalem, szczególnie w końcówce meczu. Zabrakło, podobnie jak w poprzednim meczu, skuteczności i wykończeń tworzonych akcji. Odbieraliśmy piłkę rywalowi, ale nie potrafiliśmy trafić do siatki i po raz kolejny straciliśmy bramkę po błędzie naszej obrony. Rosjanie również o wiele skuteczniej bronili się w II połowie niż w I. Ciemnoskóry zawodnik rosyjski nie zachwycił, ale czas pokaże czy pojawi się w Wałbrzychu.

Skończyła się II połowa. AZS PWSZ nie udało się zmienić wyniku spotkania, akcje jakie stworzyli w końcówce meczu nie przyniosły upragnionej bramki i wałbrzyszanie przegrywają z drużyną z Kubania 1:2.

Sędzia dolicza 3 minuty.

68' - brak skuteczności, zimnej krwi i dokładności pod bramką rywala; czas nam się kończy, a bramka wyrównująca nadal nie padła

65' - żółta kartka dla Wojtarowicza, które teraz gra już także w ataku; nie poddajemy się, walczymy nadal

60' - końcówka meczu należy do AZS PWSZ, nie schodzimy z połowy rywala, niestety nie mamy również okazji bramkowych

Po dodatkowej przerwie, w wałbrzyskim zespole dwie zmiany, wchodzą Niemczyk i Kmieciak.

Sędzia zarządza kilka minut przerwy na napicie się wody i odpoczynek, ponieważ upał robi się jeszcze większy i coraz trudniej jest grać.

55' - wałbrzyszanie zaczynają atakować, na bramkę strzelają Tobiasz i Rytko, niestety niecelnie

49' - prosty błąd naszych stoperów, zbyt krótkie podanie i rywal przejmuje piłkę; dwa podania między rosyjskimi zawodnikami i nasz bramkarz musi wyjmować piłkę z siatki; przegrywamy 1:2 do końca meczu 20 minut

45' - dwa rzuty rożne dla AZS PWSZ, ale bez żadnej okazji bramkowej

40' - wynik nadal bez zmian - 1:1

Zaczęła się II połowa. AZS PWSZ wychodzi bez żadnych zmian, w drużynie rosyjskiej dwie zmiany.

Skończyła się I połowa. Do przerwy jest 1:1. W Cordobie dziś kolejny bardzo upalny dzień, już teraz jest ponad 40 stopni, a boisko na którym grają piłkarze znajduje się w słońcu. W takich warunkach gra nie należy do najłatwiejszych.

Sędzia dolicza 2 minuty.

34' - w odpowiedzi rywale mają idealną sytuację pod nasza bramką, na szczęście Wodzyński skutecznie broni

32' - szansa Rytki, ale piłka leci obok słupka

30' - GOOOL !!! rzut wolny dla Wałbrzycha, Morawski dośrodkowuje, pod bramką przeciwnika robi się zamieszanie, które wykorzystuje Łaski, dobija piłkę i mamy 1:1

23' - coraz bardziej rośnie przewaga wałbrzyszan; Morawski strzela na rosyjską bramkę, ale bramkarz rywala skutecznie broni

20' - wynik bez zmian; wałbrzyszanie mają cały czas przewagę nad rywalem, jednocześnie, niestety, nie możemy wypracować sobie żadnej sytuacji strzeleckiej, dużo strat piłki w środku pola przez Udoda i Sobczyka

14' - w drużynie z Kubania gra ciemnoskóry zawodnik, o którym kilka dni temu pisaliśmy, że wyraził zainteresowanie grą w wałbrzyskiej drużynie. Piłkarz jest bardzo aktywny na boisku, stara się jak najlepiej zaprezentować trenerowi Bubnowiczowi

12' - po stracie bramki przejmujemy inicjatywę i staramy się stworzyć jakąś sytuację do zdobycia wyrównującego gola

10' - Rosjanie kontratakują, ze spalonego z kilkunastu metrów jeden z rywali przedostaje się pod naszą bramkę i w sytuacji sam na sam z Wodzyńskim, nie daje żadnych szans naszemu bramkarzowi; przegrywamy 0:1

7' - świetna okazja Tobiasza, ale piłka nie trafia do bramki

2' - bardzo dobry początek w wykonaniu wałbrzyszan

Zaczęła się I połowa.

Skład: Wodzyński, Paweł Sokół, Łaski, G. Michalak, D. Michalak, Wojtarowicz, Morawski, Rytko, Tobiasz, Sobczyk, Udod.

Nasz zespół wystąpi w swoim podstawowym składzie, aczkolwiek kilku zawodników jest mocno porozbijanych. Rosjanie mają aż 18 zawodników do gry, u nas jest jedynie 15, ale aż 9 ma już po jednej żółtej kartce na koncie. Zwycięzca tego meczu zagra jutro o V miejsce ze zwycięzcą meczu Finlandia - Niemcy . W najlepszej "4" zagrają: Niemcy - Turcja oraz Francja - Rosja.

Za kilka minut zacznie się mecz AZS PWSZ z Uniwersytetem Kubań. Rosjanie pechowo przegrali w ćwierćfinale w rzutach karnych 4:5 z drugą rosyjską ekipą z Niżnego Nowogrodu.