Trzecie złoto

Strona Główna » Boks » News » Trzecie złoto

Kolejny raz ma szczęście w losowaniu

Kinga Miegoć (na zdjęciu) po raz trzeci została mistrzynią kraju seniorek w boksie w wadze 48 kg. W finale MP w Zabrzu wygrała... walkowerem z siostrą Angeliką. Siostry Mięgoć mają taką zasadę, że ze sobą nie walczą lecz losowi oddają końcowy werdykt ich pojedynku. I kolejny raz Kinga miała szczęście w losowaniu, bowiem to los wskazał jej zwycięstwo. Srebrny medal został w rękach Angeliki. Przed rokiem podczas MP w Wałbrzychu było podobnie, ale wówczas zawodniczki walczyły w różnych kategoriach. Kinga była pierwsza, a Angelika druga. W 2020 roku również w losowaniu wygrała Kinga ten siostrzany pojedynek, a Angelika musiała obejść się smakiem i zdobyła srebrny medal. Czy ta passa w MP się w ich przypadku odwróci?

W czwartek w finałach MP seniorów wystąpią trzej wałbrzyszanie. W wadze 54 kg Jakub Krzpiet, w wadze 75 kg Bartosz Gołębiewski i w wadze 92 kg Mateusz Bereźnicki. Ten ostatni pokonał w półfinale Jakuba Stępińskiego, któremu pozostał brązowy medal. Także z brązowym medalem mistrzostwa kończy Dawid Tomczak, który w wadze 51 kg przegrał z Jakubem Słomińskim. Ten ostatni walczy dzisiaj o siódmy złoty medal MP seniorów! Gołębiewski ma szanse na piąty złoty medal MP, a Bereźnicki na trzeci. Transmisja z walk finałowych w czwartek od godz. 16 w TVP Sport.