Rekordowo dużo

Strona Główna » Biathlon » News » Rekordowo dużo

Po raz pierwszy tak dużo startowało za granicą

Ranking PZBiath (punktuje się jeden najlepszy wynik startu międzynarodowego w sezonie), który nagradza najlepsze starty zagraniczne, już dobiegł końca. Wygrała go po raz pierwszy Kamila Żuk, która zdobyła najwięcej punktów za 15. miejsce w Pucharze Świata. Drugi jest Jan Guńka (wicemistrz świata juniorów), a trzecia Anna Mąka. Rekordowo dużo jest w tym sezonie naszych zawodników, którzy obok startów w PŚ i MŚ brali udział także w Pucharze IBU, ME, MŚJ i MŚJM, Uniwersjadzie czy EYOF. Wojciech Janik zajął 14. miejsce za brązowy medal Uniwersjady, Jakub Potoniec był 15. za srebrny medal Europejskiego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, Hubert Matusik zajął 17. miejsce za 8. lokatę w MŚJM, a Wojciech Filip był 18. za czwarte miejsce na Zimowej Uniwersjadzie. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca: 24. Oliwia Arendarczyk (17. MŚJM), 28. Przemysław Pancerz (12. Uniwersjada), 34. Majka Germata (40. MŚJM), 35. Milena Widlak (41. MŚJM), 38. Emilia Zasadna (49. MŚJM), 40. Kamil Cedziło (52. PIBUJ), 42. Aleksandra Szajnowska (53. EYOF). W sumie w tegorocznym rankingu PZBiat zostało sklasyfikowanych 12 naszych biathlonistów. To rekordowy wynik od kiedy ranking jest prowadzony przez Polski Związek Biathlonu.