Ogrywają ligowców

Strona Główna » AZS » News » Ogrywają ligowców

Kolejne akademickie mistrzynie stanęły na drodze wałbrzyszanek

W ostatnim ćwierćfinale UJ Kraków pokonał Politechnikę Opolską 3:0. Krakowianki nadal nie straciły jeszcze gola w warszawskim turnieju.

Warto wspomnieć, że zespół z Poznania prowadzi trener kadry narodowej futsalu kobiet. Gdańsk nie wydaje się być słabszy.

Wynik się już nie zmienia i AZS PWSZ pokonuje UAM Poznań 3:1. I jest już w półfinale warszawskiego AMP, w którym zagra z Uniwersytetem Gdańskim (III miejsce w grupie północnej ekstraligi futsalu). Jutrzejszy mecz od godziny 9.

W wałbrzyskich szeregach trwa zacięta walka o miano najlepszej strzelczyni. Po trzecim trafieniu Dereń, swojego trzeciego gola w turnieju zdobywa Julita Głąb. Wałbrzysznaki prowadzą 3:1.

4 minuty do końca meczu i AZS PWSZ wychodzi na prowadzenie 2:1. Strzelczynią bramki Sabina Ratajczak.

Po przerwie wałbrzyszanki biorą się za odrabianie i niezawodna Dominika Dereń trafia na wyrównanie, 1:1.

W samej końcówce I połowy AZS PWSZ traci bramkę. Do przerwy przegrywamy 0:1.

Zaczynamy ćwierćfinał z UAM Poznań. Bardzo zacięta i wyrównana gra obu zespołów. Wynik na razie bez zmian, 0:0.

W pierwszych dwóch ćwierćfinałach Uniwersytet Szczciński wygrał z AJD Częstochowa, a Uniwersytet Gdański z UWM Olsztyn - oba mecze 2:0. Jeśli wałbrzyszanki wygrają, właśnie z Gdańskiem spotkają się w półfinale.

Warto wspomnieć, że w warszawskim finale wystepują jeszcze dwie wałbrzyskie bramkarki - Andżelika Dąbek i Emilia Krajewska. Dodatkowo ze złotego składu sprzed roku w wałbrzyskich szeregach brakuje bramkarki Darii Antończyk i snajperki Agaty Sobkowicz.

AZS PWSZ ostatecznie zmagania grupowe kończy na II miejscu, z 6 punktami i bramkami 8:4. W ćwierćfinale o godzinie 19 zagramy z pierwszym zespołem grupy A, UAM Poznań. Poznanianki to byłe akademickie mistrzynie, które tytuł wywalczyły dwukrotnie (2014, 2016).

Wałbrzyszankom nie udaje się pokonać Klabis i ostatecznie przegrywamy z UJ Kraków 0:1. Trener Jasiński, wiedząc, że trudno będzie dwukrotnie pokonać krakowską bramkarkę, postanowił nieco oszczędzić wałbrzyskie piłkarki przed wieczornym ćwierćfinałem.

Niestety, druga część zaczyna się dla AZS PWSZ dość pechowo. Już w 2 minucie po przerwie tracimy bramkę i przegrywamy 0:1. Wałbrzyszanki szybko próbują nadrobić stratę, jednak jak na razie bez skutku...

Znamy już klasyfikację w grupie A - pierwszy jest UAM Poznań, a druga Politechnika Opolska i to z którymś z tych zespołów AZS PWSZ zagra w ćwierćfinale.

Kończy się pierwsza połowa, na tablicy wyników nadal 0:0. Przy remisie pierwszy będzie UJ, bo ma lepszy bilans bramek.

Trwa ostatnie grupowe spotkanie wałbrzyszanek. Po 8 minutach gry wynik 0:0. Mecz jest bardzo wyrównany, a oba zespoły czują przed sobą respekt. Stawką tego spotkania jest pierwsze miejsce w grupie D oraz uniknęcie UAM Poznań w ćwierćfinale.

Dzisiaj piłkarki AZS PWSZ grają ostatni mecz grupowy oraz ćwierćfinał. Najpierw o 13.30 zmierzą się z UJ Kraków, aktualnym mistrzem kraju w futsalu w rozgrywkach PZPN. To będzie z jednej strony rewanż za miniony rok, bo wałbrzyszanki w finale pokonały UJ 4:3, a z drugiej strony rewanż na tegoroczny pófinał, w którym krakowianki rozgromiły w Szczawnie AZS PWSZ. Oba zespoły mają na koncie po dwa zwycięstwa i już awans do ćwierćfinału, lideruje UJ bo ma bilans bramek 9:0, a drugi jest PWSZ z bramkami 8:3. Wieczorem ćwierćfinały z drużynami z grupy A. Tam na ćwierćfinał szanse mają UAM Poznań, AWF Katowice i Uniwersytet Warszawski. Jak będziemy grać swój mecz to już będziemy znać układ drużyn w grupie A. Wczoraj upominki za najlepsze zawodniczki meczów w ekipie AZS PWSZ otrzymały Małgorzata Mesjasz i Dominika Dereń.