Dziękujemy Gwardii

Strona Główna » Siatkówka » Artykuły » Archiwum » Dziękujemy Gwardii

Dziękujemy Gwardii za sportową postawę do końca finałów rozgrywek kadetów. Kiedy zaczynał się mecz Gwardia - Ikar, już było wiadome, że Victoria PWSZ wygrała do zera i do zdobycia mistrzostwa potrzebuje straconego przynajmniej jednego seta przez Ikara legnica. A Gwardia już była na trzecim miejscu w tabeli i nie mogła poprawić lokaty. Gwardia sobie już nie mogła pomóc, ale mogła pomóc Victorii PWSZ i zaszkodzić Ikarowi. I pierwsze dwa sety były we Wrocławiu niezwykle wyrówanane. W I secie wrocławianie już prowadzili 23:20, by przegrać 25:27. Nadal jednak nie odpuszczali rywalowi. I wygrali II seta 25:22. Potem Ikar wygrał już łatwiej dwa kolejne sety (25:18, 25:21) i cały mecz 3:1. I ten jeden stracony set sprawił, że mistrzem została Victoria PWSZ, wicemistrzem Ikar, a trzecie miejsce zdobyła Gwardia. Dla Wałbrzycha to złoty medal od co najmniej dekady. W juniorach mamy medal brązowy (srebro przegrane przez gorsze sety). Tak dobrego wyniku nie było od dobrych kilku lat.