Nasza Olszyna

Strona Główna » Lekkoatletyka » Artykuły » Archiwum » Nasza Olszyna

Po 8 latach zwycięstw została przerwana passa gimnazjalistek z PG 11. Przegrały mistrzostwo województwa o 17 sekund.

- Jechaliśmy z zamiarem odniesienia kolejnego zwycięstwa, ale to jest sport, nie zawsze się wygrywa – po biegu ocenił występ swoich podopiecznych trener Janusz Styś.

Jeszcze do dziewiątej zmiany wałbrzyszanki prowadziły w finale dolnośląskim biegów sztafetowych. Przegrały bieg na ostatniej zmianie, ulegając zawodniczkom sportowego gimnazjum z Lubina. Na szóstym miejscu w tej kategorii uplasowały się dziewczyny z PG Boguszów-Gorce.  W rywalizacji chłopców  PG 11 także walczyło o medal, ale tym razem umiejętności i sił wystarczyło na piąte miejsce. Do podium zabrakło 37 sekund, do zwycięzcy PG Zgorzelec 1:02. Na siódmym miejscu w finale uplasowali się uczniowie PG Czarny Bór, a na jedenastym PG9 Wałbrzych. Także w liceum  nasze zespoły należały do faworytów walki o medale. Nie zawiedli chłopcy z Zespołu Szkół nr 4, którzy wywalczyli drugie miejsce.  Do zwycięzcy sportowego ZS22 Wrocław stracili  49 sekund, a musieli uciekać rywalom, bo SMS Szklarska Poręba  stracił do wałbrzyszan tylko 14 sekund.

- Mamy tę satysfakcję, że nasz zespół składał się tylko z uczniów wałbrzyskich, tymczasem szkoła z Wrocławia ściąga młodzież z całego Dolnego Śląska, ma uczniów z kilku klubów, więc trudno z nią wygrać – dopowiada Styś.

Ta sama wrocławska szkoła wygrała także rywalizację licealistek. Nasze dziewczyny miały walczyć o medal, ale już na pierwszej zmianie zasłabła jedna z zawodniczek i pozostałe jej koleżanki nie wybiegły na trasę, a wałbrzyski ZS4 sklasyfikowano na ostatnim szesnastym miejscu.

Za to dużą miła niespodziankę sprawili uczniowie PSP2 z Wałbrzycha, którzy w tej rywalizacji zajęli wysokie drugie miejsce. Ta mała szkoła z Białego Kamienia, która osiąga coraz lepsze wyniki w sporcie już wyszła z sukcesami poza miasto i zaczyna się liczyć w regionie.

- Nie ma my sali więc stawiamy na lekką atletykę i piłkę nożną, nie spodziewaliśmy się jednak, że tak dobrze wypadniemy w tym finale – mówi Teresa Piwowarczyk z PSP2.

Wałbrzyscy uczniowie przegrali zaledwie o 10 sekund pierwsze miejsce z PSP Góra. Za sobą zostawili  najlepszą szkołę wrocławską. Na 24. miejscu zostali sklasyfikowani uczniowie PSP Mieroszów. W kategorii dziewcząt medalu nie było, wygrała szkoła sportowa z Wrocławia. Na 7. miejscu uplasowały się uczennice z PSP26, a na 9. PSP1 Boguszów-Gorce.

- Już zapisałem sobie nazwiska najlepszych uczniów z tych szkol, będziemy ich namawiać, by przyszli do naszego gimnazjum, bo szkoda tracić takie biegowe talenty – dodaje trener Janusz Styś.

W sumie nasi biegacze i ich opiekunowie powinni być zadowoleni, w każdej kategorii szkół zdobyliśmy medal. Do tego sześć miejsc w czołowej „10”, to dobry wynik jak na tak popularną dyscyplinę.

Przy okazji imprezy biegowej w Olszynie podsumowano współzawodnictwo za miniony rok szkolny. Dwie nasze szkoły w sposób szczególny zostały wyróżnione – PG 11 za trzecie miejsce i ZS4 za czwarte miejsce w dolnośląskiej rywalizacji.  Nauczyciele z tych placówek i jej dyrektor Hanna Kobus zadeklarowali, że za rok będą świętować przynajmniej jedno zwycięstwo w całorocznym rankingu. Trzymamy za słowo!

Medal dla PSP2 zdobyli: Patryk Brzeziński, Przemysław  Walerowski, Damian Bogacz, Oskar Trela,  Daniel Stacherski, Damian Romaniuk, Przemysław Ostafin, Patryk Ciepielewski, Karol Stawowy, Marcin Rzepka, Adrian Żukowski. Opiekun: Teresa Piwowarczyk.