Są medale

Strona Główna » Inne Dyscypliny » Artykuły » Archiwum » Są medale

Wałbrzyscy młodzicy dołożyli sporo punktów do drugiego miejsca Dolnoślązaków w prestiżowym międzynarodowym trójmeczu.

W niemieckim Kemenz rozegrano trójmecz Dolny Śląsk – Saksonia – Liberec.  Nasza ekipa zajęła drugie miejsce za gospodarzami.

- Przegraliśmy z Niemcami 40 punktami, natomiast Czechów wyprzedziliśmy o 140 punktów – opowiada trener Grzegorz Banaszek. – W ekipie dolnośląskiej zabrakło kilku czołowych zawodników, gdyby byli to pewnie do końca walczylibyśmy o zwycięstwo. Nie pomogło nam też to, że znacznie od nas odstawali Czesi, którzy nie naciskali za bardzo naszych zawodników, co mogło wpłynąć na nieco gorsze wyniki w konkurencjach technicznych.

W tym trójmeczu wystąpiło troje wałbrzyszan, którzy startowali w sześciu konkurencjach. W biegu na 80 m ppł Aleksandra Okonowska była druga, a Klaudia Terlikowska piąta. Terlikowska zajęła drugie miejsce w biegu na 300 m ppł, a także wraz z koleżankami zajęła drugie miejsce w sztafecie sprinterskiej.  Z kolei Okonowska była piąta w skoku wzwyż. A Daniel Jura zajął trzecie miejsce w biegu na 3 km.

- Nasi zawodnicy uzyskali dobre wyniki, nie musiałem się za nich wstydzić na tym trójmeczu – dodaje Banaszek.

Młodzików czekają teraz dwa ważne starty – najpierw mistrzostwa makroregionu dolnośląsko-lubuskiego, a potem finały mistrzostw kraju. Nasi zawodnicy mają nadzieję wrócić z nich  z kilkoma medalami.

W niedawnych Młodzieżowych MP wystartowało dwoje wałbrzyszan. Blisko medalu był Arkadiusz Ankiel, który na dystansie 3 km z przeszkodami zajął czwarte miejsce. W biegu płaskim na 5 km był dziewiąty. Z kolei Agnieszka Ankerska  uplasowała się poza najlepsza „10”. Oboje reprezentują obecnie AZS AWF Wrocław.