Mocne dziewczyny

Strona Główna » Zapasy » News » Mocne dziewczyny

To był już czwarty tegoroczny turniej

Nasze liderki trzymają się bardzo dobrze. Kolejny raz wygrały swoje wagi w Dolnośląskiej Lidze Zapaśniczej, organizowanej przez Herosa Boguszów-Gorce. Kinga Nowak (Victoria Wałbrzych, 42 kg) i Regina Błaszkowska (Heros Boguszów, 46 kg) wywalczyły pierwsze miejsca w kategorii młodziczek. W młodszych młodziczkach trzy zapaśniczki Herosa stanęły na podium. Zuzanna Wołowicz (39 kg) i Magdalena Piaskowska (43 kg) wywalczyły złote medale, a Miriam Błaszkowska (46 kg) srebrny. Ten turniej był poświęcony pamięci Ryszarda Świerada, urodzonego w Boguszowie-Gorcach utytułowanego zapaśnika (medalistę MŚ i ME), a później trenera, który w Atlancie w 1996 roku zdobył z reprezentacją Polski na IO aż pięć medali, w tym trzy złote. Kolejne zawody DLZ w Boguszowie już po wakacjach (29.09). Kolejne turnieje zaplanowano na 16. i 30.10.