Blisko triumfu

Strona Główna » Zapasy » News » Blisko triumfu

To był bardzo udany start zapaśniczej wiosny

W hali lekkoatletycznej na Nowym Mieście w Wałbrzychu odbył się zapaśniczy XXVI Turniej Powitanie Wiosny. Wzięło w nim udział w dwóch kategoriach 103 zawodników z 10 klubów. Bardzo dobrze spisali się wałbrzyscy zapaśnicy, którzy zdobyli 15 medali i w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie  miejsce za WKS Śląsk Wrocław (2 punkty więcej), a przed znanym ze szkolenia młodzieży Agrosem  Żary. Złote medale w kategorii młodzik wywalczyli: Jakub Miś (waga 44 kg) i Oskar Wawrzyszyn (57 kg), a w kategorii żak  Robert Szoma (27 kg), Miłosz Dereń  (29 kg) i Rafał Lipiński (38 kg). Medale srebrne zdobyli  młodzicy Kacper Grondys (41 kg), Patryk Nowak (48 kg), Szymon Reks (75 kg), Marcin Walczyk (85 kg) oraz żak Dominik Przybylski (38 kg). Natomiast brązowe medale zdobyli młodzicy Mikołaj Dereń (85 kg) i Mateusz Machowski (100 kg) oraz żacy Nikolas Wierzbicki (38 kg), Michał Połoński (46 kg) i Igor Liczbiński (60 kg). Opiekunami młodych zapaśników ZLKS Zagłębie są  Waldemar Obuchowicz, Michał Jóskowski i Krzysztof Szatko.