Aż pięć biegów

Strona Główna » Toyota Półmaraton Wałbrzych » News » Aż pięć biegów

Tak dużo biegów rozegrano po raz pierwszy

Tym razem w ramach 21. Toyota Półmaraton Wałbrzych rozegrano aż pięć biegów: główny na 21 km, połówkę półmaratonu na 10,5 km, Bieg Kobiet na 6,7 km oraz dwie kategorie biegów dla niepełnosprawnych - samodzielnie poruszających się oraz grupa na wózkach. Wyniki zwycięzców kategorii open podawaliśmy zaraz po biegu. Dzisiaj trzeba wspomnieć o innych bohaterach. Bieg główny pań wygrała Ukrainka Valentyna Veretska z czasem 1:21:46, co dało jej bardzo wysokie miejsce w open, bo siódme. Najlepsza Polka Beata Michałków była trzecia wśród pań, a dziesiąta w open. Bieg pań na 10,5 km wygrała Małgorzata Ambroszyczyk w czasie 49:55, co dało jej 19. miejsce w open. Najlepsi wałbrzyszanie na głównym dystansie: 22. Robert Kozak, 29. Daniel Kłosowski, 30. Michał Hnatiuk, 31. Miłosz Kaczkowski, a najlepsza wałbrzyszanka Edyta Gardecka zajęła 67. miejsce w open. W biegu bez barier w grupie samodzielnych zwyciężyła Ewa Białas - 1:13:01, a w grupie niepełnosprawnych na wózkach Piotr Nowicki - 42:19. W sumie 21. TWP ukończyło 1496 biegaczy.