Pobił Kenijczyka

Strona Główna » Toyota Półmaraton Wałbrzych » News » Pobił Kenijczyka

Po latach dominacji biegaczy z Kenii tym razem wygrał inny obcokrajowiec

Główny dystans wygrał Ukrainiec Bogdan Semenowych, który uzyskał czas 1:06:47 i o 12 sekund pokonał biegacza z Kenii Boniface'a Nduvę. Trzeci ze stratą ponad 5 minut przybiegł na metę 21 TPW najlepszy z Polaków Mateusz Gos (Pułaski Warka).

Znamy już zwycięzców dwóch biegów. Jako pierwsze swój I Bieg Kobiet ukończyły panie. Na dystansie 6,7 km zwycieżyła Katarzyna Budziewska z czasem 29:58. Natomiast krótszy dystans półmaratonu, czyli 10,5 km wygrał Karol Frelik w czasie 38:13. Drugi był Piotr Nowicki (Toyota Adm), a szósty Mateusz Kowalczyk (Toyota Nowakowski Wałbrzych). Na dystansie 21 km na półmetku liderował biegacz z Kenii, drugi byl biegacz z Ukrainy. Przy biegu pomagali reprezentanci klubów wałbrzyskich, na zdjęciu siatkarki Chełmca Wodociągi.