Połowa dla Kenii

Strona Główna » Toyota Półmaraton Wałbrzych » News » Połowa dla Kenii

Wielki bieg w centrum miasta

Toyota Aygo Jubileuszowego 20. Toyota Półmaraton Wałbrzych trafiła do Siechnic koło Wrocławia.

Pierwsi zawodnicy dotarli już do mety głównego dystansu. Zwycięzcą Jubileuszowego 20. TPW został Kenijczyk Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo, który dystans 21km pokonał w czasie 1:09:10. To dziesiąta wygrana reprezentanta tego kraju w dwudziestu edycjach wałbrzyskiego półmaratonu. Tuż za zwycięzcą znalazł się jego rodak Henry Kemboi (1:09:31), a podium zamyka Marokańczyk Abderrahim Elasri (1:09:58). Wśród kobiet wygrała Kenijka Joyline Chemutai (1:16:37) przed Węgierką Zitą Kacser (1:17:46) oraz Polką Anną Ficner (1:27:41). Z Polaków najlepszy był Jacek Stadnik (Krosno Odrzańskie), który zajął 5. miejsce. Z wałbrzyskich biegaczy: Bartosz Zając był 9., Alan Dobrowolski 10., Piotr Holly 11., Michał Hnatiuk 24., Marcin Jagiellicz 29., Grzegorz Zając 47., Marcin Dudziński 88., Michał Rais 91., Edyta Gardecka 172., Sylwia Gardecka 187., Marek Gulacz 982., Jarosław Cieśla 987., Rafał Kluba 988., Robert Kalinowski 1085., Mariusz Gawlik 1672., Edward Szewczak 1962.

Natomiast Prezydent Roman Szełemiej start zakończył na 1963. miejscu.

Bieg na głównym dystansie ukończyło prawie 2400 zawodników.

Tegoroczny Bieg po Zdrowie wygrał Łukasz Kondratowicz (Kamienna Góra; 0:37:59) przed Sebastianem Gołębiewskim (Bogatynia) oraz Bartłomiejem Wojsławem (Marcinowice). Wśród kobiet najlepsza okazała się Paulina Dacyszyn (Brzeg; 0:45:22) przed Katarzyną Mrówką (Kamienna Góra) oraz Aleksandrą Bocheńską (Wrocław). Z wałbrzyszan m.in.: Marek Filipiak był 4. Miłosz Kaczkowski 7., Patryk Łazarski 9., Sebastian Raciniewski 25., Piotr Świderski (Jedlina Zdrój) 28., Piotr Zając 70., Janusz Kaczuga 86., Krzysztof Urbaniak 185., Beata Urbaniak 250., Mirosław Kaczuga 262., Magdalena Kaczuga 263. Kondratowicz również w dwóch poprzednich edycjach wygrywał dystans 10,5km. Względem poprzedniego roku poprawił czas o 1 minutę i 18 sekund. Bieg ukończyło ponad 400 zawodników.

Wczoraj odebrało numery startowe 1600 biegaczy. Dzień wcześniej we Wrocławiu wydano ich ponad 200. Dzisiaj kolejny tysiąc odbierze numery startowe i pobiegnie od godziny 11 na trasę 20. Toyota Półmaraton Wałbrzych i Biegu Po Zdrowie na 10,5 km. Dopingujmy ich na trasie w centrum miasta. Nasza impreza startowała w 1995 roku z udziałem 21 biegaczy na Piaskowej Górze. Wygrał ją wówczas Mirosław Kaczuga, który także dzisiaj pobiegnie na dystansie 21 km. Dzisiaj startuje ponad 3 tysiące biegaczy z 20 krajów. W tym prawie pół tysiąca wałbrzyszan. Po raz kolejny na trasę wyruszy prezydent Roman Szełemej. Po raz siódmy losowana będzie wśród uczestników Toyota Aygo.