Weszli pod dach

Strona Główna » Tenis ziemny » News » Weszli pod dach

W ostatni weekend października na szczawieńskich kortach zainaugurowano zimowy sezon zmagań

To był turniej Tenis10 Kajtek Cup dla najmłodszych zawodników. Ma już swoją historię, bo rozegrano go po raz dziesiąty. Grupa czerwona to tenisiści do lat 8, w której zwyciężył Szymon Wyszowski, wygrywając w finale z Aleksandrą Michalak (oboje KT Szczawno Zdrój). W kategorii pomarańczowej do lat 9 najlepszy był wrocławianin Michał Święcicki. Trzecie miejsce wywalczył wspomniany już Wyszowski. Drugi dzień zmagań to grupa żółta (do lat 9, ale pełny kort i twarda piłka) , w której święcili triumf gospodarze, zajmując trzy pierwsze miejsca. Wygrał Amadeusz Gawłowski, drugi był Kacper Górnicki, a trzeci Szymon Górnicki. Kategorię zieloną do lat 10 wygrał z kolei Kajetan Kosiński z KT Szczawno Zdrój, pokonując w finale Andrieja Tatarnikova (Wrocław).