Szczawno w Europie

Strona Główna » Tenis ziemny » News » Szczawno w Europie

Udany pod względem sportowym i organizacyjnym

Szczawno Open Victoria Cup 2018 zakończył się sukcesem organizacyjnym KT Szczawno. A reprezentant tego klubu doszedł do finału, zajmując drugie miejsce.  Turniej ten należał do cyklu Tennis Europe dla zawodników do lat 12.  Turniej chłopców wygrał trzykrotny mistrz Niemiec Karl Nagel-Heyer. W finale pokonał reprezentanta KT Szczawno Izana Almazana Valiente, Hiszpana reprezentującego barwy klubu ze Szczawna Zdroju. W singlu dziewcząt zwyciężyła Weronika Ewald (Polska),  pokonując w finale Ellie Blackford (Anglia). Polscy zawodnicy  wygrali oba turnieje deblowe, wśród chłopców triumfowali Mikołaj Migdalski  i Jakub Tomasiak, a u dziewcząt Weronika Ewald i Oriana Gniewkowska. Turniej pocieszenia wygrali Daniil Sarksian (Rosja) i Karolina Krajmer (Słowacja). Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom Szczawno Open Victoria Cup 2018.