Pierwsi liderzy

Strona Główna » Szachy » News » Pierwsi liderzy

Za nami pierwszy z czterech turniejów w Szczawnie

W hali przy ul. Słonecznej rozegrano pierwszy turniej Grand Prix Szczawna Zdroju w szachach szybkich. Zawody miały charakter międzynarodowy, bo wystąpiło w nich dwóch szachistów z Czech (najlepszy z nich Martin Vajsar był 13.). W rywalizacji O Puchar Burmistrza zwyciężył  po 9. Rundach Jakub Bartłamowicz (KSz Jelonka Jelenia Góra)  - 8 punktów przed Bartłomiejem Rutkowskim i Jakubem Pietraszko (obaj Biały Król Wisznia Mała) po 7. Najlepszy wałbrzyszanin Łukasz Zawadzki (WKSz Hetman Wałbrzych) zajął  piąte miejsce z dorobkiem 6,5 pkt. W turnieju open wystąpiło 41 szachistów. Turniej U18 wygrał Jakub Bartłomowicz, kategorię do lat 14 Radosław Zawada, a najmłodszą  kategorię  U10 Oskar Marduła. W GP Szczawna zagrali młodzi szachiści WKSZ Hetman Bartosz Smusz i Julia Siljanczuk. Dobry występ zanotował Michał Stander, który w klasyfikacji do lat 14 medal przegrał tylko klasyfikacją pomocniczą. Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się 9 czerwca.