Udane Gwarki

Strona Główna » Sporty Zimowe » News » Udane Gwarki

Pojawili się już pierwsi narciarze na mecie XXXVI Biegu Gwarków

Około 150 narciarzy stanęło na starcie dystansu 20km XXXVI Biegu Gwarków. Najszybciej trasę pokonał Daniel Iwanowski z Białegostoku, który uzyskał czas 0:55:12. Tuż za nim znaleźli się Robert Faron (Zalesie; 0:57:43) oraz Piotr Habrat (Krosno; 0:58:24). Pierwsza kobieta, Czeszka Nikol Benesova uplasowała się na szóstym miejscu (1:05:17). Kolejne pozycje wśród pań zajęły również Czeszki - Jitka Pesinova (1:06:33) oraz Jolana Benesova (1:15:43). Najlepszy wałbrzyszanin, Marcin Stefanow dobiegł na 13. miejscu, a wałbrzyszanka, Beata Dziura była 49. Henryk Fortoński bieg ukończył na 121. miejscu.

Natomiast w Biegu Memoriałowym Józefa Pawlika na 10km wygrał Waldemar Poręba z Czarnego Boru (0:29:26) przed Wojciechem Dutkiewiczem (Piotrowice Świdnickie; 0:31:02) oraz Andrzejem Nowickim (Sokołowsko; 0:31:42). Najlepszą kobietą została Agnieszka Stefańska z Warszawy (0:46:34), druga była Patrycja Fidorowicz (Świdnica), a trzecia Arleta Zasina (Jelenia Góra). W biegu wystartowało ponad 100 zawodników. Edward Dudek, z czasem 0:40:48, zajął siódme miejsce. Najlepszy wałbrzyszanin, Jarosław Borkowski był 22., a wałbrzyszanka Hanna Willak Makowska 50. Józef Żuk znalazł się na miejscu 105.