Prawdziwe derby

Strona Główna » Siatkówka » News » Prawdziwe derby

To były drugie prawdziwe derby na linii Wałbrzych - Bielawa

Wczoraj kadeci Victorii PWSZ wygrali w Bielawie 3:2 swój ligowy mecz, a dzisiaj juniorzy obu klubów stoczyli podobny długi derbowy bój. I ponownie wałbrzyszanie wygrali 3:2. I set dla gości 25:20, II set dla gospodarzy 25:16. A potem była już walka na przewagi, najpierw dla Bielawy 25;23, a potem po pasjonujacej końcówce 28:26 dla Wałbrzycha. I tie-break, równie wyrównany i długi, ale szczęśliwy dla Wałbrzycha  i wygrany 17:15. To był prawdziwy mecz derbowy. Victoria PWSZ umocniła się na trzecim miejscu, a niespodziewanie stanęła przed szansą na drugie miejsce, bo kolejny raz przegrało Cuprum z Ikarem 1:3. I wałbrzyszanie mają już tylko punkt straty do Cuprum, które jak widać jest do ogrania. Naszym juniorom pozostały jeszcze dwa mecze - z Cuprum (11.01)i Spartakusem Jawor (01.02).