Awans z przeszkodami

Strona Główna » Siatkówka » News » Awans z przeszkodami

Nie udało się zakończyć siatkarskiego minimaratonu z czystym kontem

Dwutygodniowa seria meczów ligowo-pucharowych za nami. Victoria PWSZ po nie do końca udanych kolejkach drugiej i trzeciej, od czwartej złapała jakby od nowa wiatr w żagle i szturmem idzie do przodu, pokonując po drodze kolejnych rywali i pnąc się w górę ligowej tabeli. Wałbrzyszanie po dwóch wygranych w zeszłym tygodniu do zera, dziś lekko rozkojarzeni rozpoczęli starcie i szybko ponieśli tego konsekwencje, oddając rywalowi pierwszego seta. Na szczęście później zebrali się w sobie i nim się obejrzeliśmy, naprawili błędy i odzyskali panowanie nad meczem. Mimo jeszcze kilku mniejszych wpadek w późniejszych setach, Victoria PWSZ nie pozwoliła zabrać sobie czwartej z rzędu wygranej. Jednak straconego seta nadal trochę żal, bo szanse na czwartą wygraną z zerem z tyłu były i to duże. Dzisiejsza wygrana pozwoliła wałbrzyskim siatkarzom na wskoczenie kolejnego oczka w górę tabeli i zajęcie fotela wicelidera przed pierwszą w sezonie przerwa w rozgrywkach. Za tydzień, w związku z wypadającym w sobotę 1.11, I-ligowi siatkarze mają ligową przerwę i do gry wracają dopiero 8.11. Za dwa tygodnie Victoria PWSZ wybiera się do Krakowa na mecz z dziewiątym w tabeli AGH.

W pozostałych meczach: SMS - Kęczanin 3:1, Warta - AGH 2:3, Espandon - Avia 3:1, Camper - Pekpol 3:0, Ślepsk - Stal 2:3, Siedlce - Krispol 1:3.

Po niezbyt udanym początku meczu i porażce w pierwszej partii, w dalszej części wałbrzyszanie po raz kolejny udowodnili, że potrafią szybko naprawiać to co popsuli, choć i w kolejnych setach nie wystrzegli się błędów. Patrząc na całe spotkanie, a szczególnie sety II-IV, bardzo szkoda, że jednak nie od pierwszych minut udało się załapać tempo i rytm gry i wygrać ten mecz tak jak trzy wcześniejsze - do zera. Na szczęście udało się zatrzymać wszystkie punkty i umocnić swoją pozycję w tabeli. W wałbrzyskich szeregach w dzisiejszym meczu najlepiej wypadli Krulicki, Piórkowski i Kaczmarek.

Teraz to już tylko formalność - kończymy IV set 25:19. Cały mecz dla Victorii 3:1.

Walka nadal trwa, Caro doskakuje na 19:23, ale to Victoria ma meczbol przy 24:19.

Piórkowski na zagrywce i udaje się odsunąć rywala na 5 punktów - 21:16.

Pojawiają się ponownie błędy w grze wałbrzyszan. II przerwa techniczna i znowu Caro ma tylko punkt mniej 16:15.

13:11 dla Victorii.

Cały czas Caro trzyma się na punkt. 8:7 dla nas przy I przerwie technicznej.

Nadal nas gonią, ale odskakujemy na 6:5.

Zaczynamy dość wyrównanie - 1:0 dla nas, 2:1 dla nich.

Gdyby nie "przegapiony" set początkowy, mogłoby być już po meczu, a tak trzeba jeszcze chwilę pograć.

Błędy Caro w końcówce i szybki koniec w wykonaniu Victorii. Przy dobrej grze Kaczmarka i Fijałka wygrywamy set III 25:17 i prowadzimy w setach 2:1.

Fijałek na zagrywce i mamy 23:16.

Goście trzy razy z rzędu zagrywają w aut i Victoria prowadzi już 21:16.

Caro łatwo nie chce oddać tego seta i przed II przerwa techniczną doskakuje na 13:16.

Przy bardzo dobrej grze Kaczmarka odskakujemy na 14:8.

Utrzymujemy 3-punktową przewagę i jest 8:5. I przerwa techniczna.

Staramy się nie zatrzymywać i mamy już 3 punkty przewagi - 6:3. Czas bierze Caro.

Na początek 2:0 dla wałbrzyszan.

I szybka końcówka, II set wygrywamy 25:16. W setach remis 1:1.

Końcówka seta jest już dość spokojna. Setbol dla Wałbrzycha przy 24:16.

Na parkiecie ponownie pojawiają się Kamiński i Zieliński. Po przerwie szybko odskakujemy na 5 punktów i robi się 20:15.

16:14 dla miejscowych i II przerwa techniczna.

Cały czas wałbrzyszanie próbują złapać dobre tempo gry, ale jak na razie im się to nie udaje i nadal popełniają błędy. Nie tracimy jednak dystansu i jest 14:10.

I przerwa techniczna przy stanie 8:4 dla gospodarzy.

Przewaga utrzymana i jest 5:2.

Teraz początek znacznie lepszy. 3:1 dla Victorii.

Porażka w pierwszej odsłonie, to wynik zbyt wielu błędów i zagrań autowych. Wałbrzyszanie chyba zbyt szybko uwierzyli, że ten set wygra się sam...

Gościom wystarcza tylko jeden setbol i przegrywamy I set 19:25.

Kolejna zmiana u wałbrzyszan, wchodzi Kamiński. Caro nie odpuszcza i wychodzi na 22:17.

Na parkiecie pojawia się Zieliński, Niewiele to jednak pomaga, bo przy II przerwie technicznej przegrywamy już 4 punktami 12:16.

I przerwa techniczna, a Victoria przegrywa 6:8.

Zaczynamy na remis - 1:1, 3:3, 5:5.

Na trybunach ponad 300 widzów.

Victoria PWSZ zaczyna w składzie: Fijałek, Olszewski, Piórkowski, Kaczmarek, Krulicki, Filipiak, Mihułka (L).

Na trybunach powoli zbierają się kibice. Na parkiecie trwa natomiast przedmeczowa rozgrzewka obu drużyn.

Po bardzo udanym ligowo poprzednim tygodniu - dwie wygrane do zera - oraz środowym wejściu w tegoroczne rozgrywki PP - również triumf do zera - czas na rozciągnięcie zwycięskiej passy na kolejne spotkania. Przed wałbrzyskimi siatkarzami trzecie ligowe oraz drugie w przeciągu czterech dni, wcześniej PP, spotkanie w Aqua-Zdrój. W środę hala okazała się bardzo szczęśliwa dla Victorii PWSZ, a jak będzie dziś ? Naszym rywalem jest przedostatni zespół I ligi, Caro Rzeczyca. Z Caro Victoria PWSZ spotkała się już w tym roku, było to w maju w czasie turnieju o awans właśnie do I ligi. Wałbrzyszanie pokonali wtedy w półfinale siatkarzy z Rzeczycy 3:1. Czy dziś to powtórzą ? A może po raz czwarty z rzędu wygrają do zera ? Przekonamy się już od 16.

Po 5 kolejkach, Victoria PWSZ podskoczyła kolejne dwa oczka i znalazła się na III pozycji, z 11 punktami na koncie i setami 13:6. Do tej pory wygraliśmy 3 razy i 2 razy przegraliśmy. Caro jest w dolnej części tabeli, na przedostatnim - XIII - miejscu, z 3 punktami na koncie i setami 6:15. Do tej pory przegrało wszystkie 5 meczów.

Dzisiejsze spotkanie będzie kolejnym - dokładnie drugim - pomiędzy tymi zespołami. Pierwszy raz spotkały się w maju tego roku w czasie turnieju finałowego o wejście do I ligi. W tamtym spotkaniu lepsza okazała się Victoria PWSZ, która pokonała Caro 3:1 i tym samym wyeliminowała z dalszej walki o awans.