Śladem Legii

Strona Główna » Siatkówka » News » Śladem Legii

Warszawianie w europejskich pucharach wygrali siedem meczów do "zera", teraz tą ścieżką w ligowych zmaganiach chcą podążyć wałbrzyscy siatkarze

To już drugi tydzień z rzędu, kiedy I-ligowi siatkarze rozgrywają po dwa spotkania tygodniowo. Wcześniej były to dwa mecze ligowe, a teraz Puchar Polski oraz liga. Przed nami ostatni etap tego minimaratonu, a potem dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Rozpoczęta przez naszych siatkarzy w poprzednią środę passa zwycięstw bez straty seta trwa w najlepsze i dodatkowo rozciągnęła się jeszcze na zmagania pucharowe. Środowa wygrana nad Stalą, której w lidze udało się zabrać tylko punkt, i awans do dalszej walki, jeszcze bardziej zmotywował wałbrzyszan do kolejnych tak świetnych wyników. W sobotę Victoria PWSZ na własnym parkiecie zmierzy się, podobnie jak tydzień wcześniej, z przedostatnim zespołem w lidze, którym tym razem jest Caro Rzeczyca. Drużyny miały już okazję grać naprzeciw siebie pięć miesięcy temu na turnieju finałowym w Rzeczycy, gdzie wałbrzyszanie wygrali, tracąc tylko jeden set. Czy teraz uda się wygrać do zera i podtrzymać passę ? Jeśli jutro Victoria PWSZ nie zlekceważy rywala i pokaże to co w poprzednich spotkaniach, kolejne 3 punkty spokojnie powinny trafić na jej konto. Czy tak właśnie będzie ? Odpowiedzi jutro od 16.

Przed 6. kolejką, Victoria PWSZ podskoczyła kolejne dwa oczka i znalazła się na III pozycji, z 11 punktami na koncie i setami 13:6. Do tej pory wygraliśmy 3 razy (3:0 ze Ślepskiem, 3:0 z Pekpolem, 3:0 z Avią) i 2 razy przegraliśmy (2:3 ze Stalą, 2:3 z Krispolem). Caro jest w dolnej części tabeli, na przedostatnim - XIII - miejscu, z 3 punktami na koncie i setami 6:15. Do tej pory przegrało wszystkie 5 meczów (2:3 z Avią, 0:3 z SMSem, 2:3 z AGH, 0:3 z Kęczaninen, 2:3 z Wartą). Sobotnie spotkanie będzie kolejnym - dokładnie drugim - pomiędzy oboma klubami. Pierwszy raz zespoły spotkały się w maju tego roku w czasie turnieju finałowego o wejście do I ligi. W tamtym spotkaniu lepsza okazała się Victoria PWSZ, która pokonała Caro 3:1 i tym samym wyeliminowała z dalszej walki o awans. Czy jutro będziemy świadkami powtórki rezultatu ?

W pozostałych meczach 6. kolejki zagrają: SMS z Kęczaninem, Warta z AGH, Espadon z Avią, Camper z Pekpolem, Siedlce z Krispolem, Ślepsk ze Stalą.