Sprawiedliwe zakończenie

Strona Główna » Siatkówka » News » Sprawiedliwe zakończenie

Podwójnie szczęśliwa Hala Wałbrzyskich Mistrzów

Finisz rozgrywek 2022/2023 na wałbrzyskim parkiecie zadowolił oba kluby. Wałbrzyszanie dzięki wygranej i kolejnym dwóm punktom sezon zamykają na szóstej pozycji (czyli oczko wyżej niż rok temu), a częstochowianie dzięki zdobytemu punktowi na dwa tygodnie przed ostatnią kolejną mają już pewne pierwsze miejsce w grupie i awans do turnieju półfinałowego. Zanim jednak gospodarze mogli się cieszyć ze zwycięstwa, musieli najpierw stoczyć zacięty pięciosetowy bój. Pierwsze dwa sety okazały się bardzo wyrównane, a gra przez cały czas toczyła się punkt za punkt. I w obu przypadkach mogły zakończyć się odwrotnie... W trzeciej partii AZS mocniej przycisnął i już bez większych problemów zapewnił sobie potrzebny do awansu punkt. Chełmiec na więcej już nie pozwolił. W secie czwartym nasi siatkarze pewnie odrobili wcześniejszą partię i doprowadzili do wyrównania stanu rywalizacji. A w ostatniej odsłonie, mimo nacisków rywala, zdołali odwrócić wynik i zaliczyć piątą wygraną z rzędu. Dla KPS Chełmiec sezon 2022/2023 już się zakończył, natomiast większość grupowych rywali ma przed sobą jeszcze jedną kolejkę, którą rozegrają 15.04.

W pozostałych meczach: Sieradz - ZAKSA 2:3, Tygrysy - Wieluń 0:3, Hetman - Start 3:1, Volley - Bielawianka 3:0.

Tytuł MVP otrzymuje kapitan Chełmca Radosław Nowak.

"Ostatni, Ostatni" słychać z trybun Hali Wałbrzyskich Mistrzów. KPS nie daje już odebrać sobie wygranej, Trzeciak kończy przy pierwszym meczbolu. Wygrywamy V set 15:11. W całym spotkaniu 3:2 dla Wałbrzycha.

Zacięta walka na wałbrzyskim parkiecie, obecnie 13:11 dla gospodarzy.

Na tablicy wyników kolejny remis - 9:9.

Tracimy dwa punkty z rzędu i czas dla gospodarzy. Po przerwie przy zmianie stron 8:7 dla KPS.

Częstochowa dogrywa na 4:4 i 5:5.

Skuteczny blok Nowak-Trzeciak i ostatnią partię zaczynamy od 2:1.

Pierwszy setbol dla gospodarzy trafia w siatkę, drugi natomiast Częstochowa posyła w aut. Pewnie doprowadzamy do remisu. Wygrywamy IV set 25:15. W setach 2:2 i czas na tie-break...

Do gry wchodzą Sypko i Szymków. KPS brakuje już tylko trzech punktów do końca seta - 22:14.

Gospodarze się nie zatrzymują - 19:13.

Skuteczna gra wałbrzyszan i pewne prowadzenie 16:11.

Częstochowa stara się gonić wynik, jednak zalicza kilka błędów.

Wałbrzyszanie cały czas utrzymują 3-4 punktowe prowadzenie - 10:7.

Do gry wchodzą Trzeciak i Nackowski. Na tablicy 5:2 dla Chełmca.

Czwartą partię skutecznie zaczynają gospodarze od prowadzenia 3:0.

Skuteczny atak Barana i bronimy pierwszy setbol, przy kolejnym Nowak trafia w siatkę. Przegrywamy III set 18:25. W setach 2:1 dla Częstochowy. I ten zdobyty przez gości punkt daje im już pewne pierwsze miejsce w grupie.

Częstochowa odsuwa się na 21:16. II czas dla KPS. Po przerwie 22:17 dla AZS.

Goście powiększają przewagę do 18:14.

Do gry wchodzi Dudzik za Płużkę. Częstochowa odwraca wynik i prowadzi 16:14. Czas dla KPS.

Trochę błędów po obu stronach. Gra cały czas bardzo wyrównana. Wałbrzych obecnie prowadzi 13:11.

Teraz Baran skutecznie atakuje i daje Chełmcowi remis 8:8.

Baran trafia w siatkę i przegrywamy 3:5.

Trzeci set również rozpoczyna się od prowadzenia AZS - 3:2.

Podobnie jak w pierwszym secie, również teraz zacięta końcówka. KPS broni dwa setbole, przy trzecim Płużka wpada w siatkę. Przegrywamy II set 23:25. W setach remis 1:1.

II czas bierze trener Kurzawiński. Dobra zagrywka po stronie AZS i Częstochowa prowadzi już 22:20.

Gra punkt za punkt i cały czas 1-2 punktowe prowadzenie Częstochowy, obecnie 18:17. Czas dla gości.

AZS posyła piłkę w aut i KPS przegrywa już tylko 14:15.

Goście odsuwają się na 12:9. Czas dla wałbrzyskich trenerów. Po przerwie 13:10 dla gości.

Częstochowa utrzymuje prowadzenie - 10:9.

Gonimy wynik i zbliżamy się na punkt.

Drugi set rozpoczyna się od prowadzenia gości z Częstochowy 4:1.

Zacięta walka punkt za punkt do końca. Częstochowa broni pierwszy setbol, przy drugim skutecznie atakuje Baran. Wygrywamy I set 25:23.

Wyrównana gra na wałbrzyskim parkiecie, w międzyczasie II czas dla AZS. Obecnie 20:19 dla Wałbrzycha.

Goście odrabiają całą stratę i odwracają wynik na 16:15. Czas dla trenerów Kurzawińskiego i Ignaczaka.

AZS zbliża się na 12:13. Gospodarze pilnują jednak prowadzenia i skutecznie odsuwają się na 15:12.

Powiększamy przewagę do 3 punktów - 12:9. O czas prosi trener Częstochowy.

As serwisowy Jerzyka, Chełmiec nadal na prowadzeniu 10:8.

Gra punkt za punkt i remis 4:4. Po chwili 5:4 dla KPS.

Płużka trafia w siatkę i na początek meczu 2:1 dla AZS.

Rozgrzewka i prezentacja zakończona, zaczynamy za kilka chwil.

Wałbrzyszanie grają w składzie: Nowak, Baran, Dereń, Szczygielski, Płużka, Jerzyk, Stawiany i Galara (L).

Siatkarska sobota w Hali Wałbrzyskich Mistrzów trwa w najlepsze. Za nami już półfinał I ligi dolnośląskiej. Chełmiec MZB przegrał z BTS Bolesławiec 1:3 (13:25, 20:25, 25:15, 24:26) i jutro w Miliczu w spotkaniu o III miejsce zmierzy się z Obornikami (0:3 z MUKS). Natomiast o mistrzostwo ligi zagra Milicz z Bolesławcem.

Już jeden raz wałbrzyskim siatkarzom w ostatnich tygodniach udało się zaskoczyć lidera grupy 3. W marcowym starciu w Hali Wałbrzyskich Mistrzów Wieluń zdołał urwać tylko jeden set. Teraz przed KPS kolejne spotkanie z przeciwnikiem zajmującym grupowy szczyt. Ostatnią drużyną, która w tym sezonie przyjechała do hali przy Wysockiego jest EcoTeam AZS Częstochowa. Zeszłosezonowe spotkanie w Wałbrzychu nie zakończyło się dla Chełmca zbyt pozytywnie, zaś oba dotychczasowe wyjazdy przyniosły po punkcie. A jak będzie przy czwartym podejściu ? Czy gospodarze zdołają zepsuć plany kolejnego lidera ? Odpowiedzi od 15.