Jeden nie wystarczył

Strona Główna » Siatkówka » News » Jeden nie wystarczył

Wałbrzyszanie poza domem nadal się nie odnaleźli

Zaczęło się dobrze i skutecznie, a skończyło... jak we Włoszczowie. Chełmiec w nowym roku jak na razie nie ma szczęścia do spotkań wyjazdowych. Najpierw na parkiecie Hetmana zdołał wygrać tylko jeden set, a dzisiaj w Sieradzu - mimo dobrego startu - również szybko został zatrzymany przez rywala. Po pewnie zakończonej partii otwarcia zapowiadało się na to, że wałbrzyszanie mogą poprawić wynik z pierwszego meczu. Volley MOSiR szybko jednak ten plany przerwał. Gospodarze już w drugim secie złapali dobry rytm gry, co pozwoliło im wyrównać stan rywalizacji. Trzeci set na początku kontrolował Volley, Chełmiec jednak zdołał nadrobić stratę i odwrócić wynik. Niestety, nie udało się zwyciesko zakończyć seta, choć szansa była (setbol przy 24:23). I to prawdopodobnie był decydujący moment meczu, który nasi siatkarze zmarnowali... W ostatniej odsłonie gospodarze pewnie ruszyli do przodu i trzymali wałbrzyszan na bezpieczny dystans. KPS starał się do końca zmniejszać dystans, jednak Volley MOSiR tym razem okazał się lepszy. Tym samym nasi siatkarze jeszcze muszą poczekać na noworoczną wyjazdową wygraną. Kolejna okazja na punkty 11.02 w Hali Wałbrzyskich Mistrzów z Gwardią.

W pozostałych meczach: Rudziniec - Start 3:0, ZAKSA - Bielawianka 0:3, Gwardia - Volley 3:0, Tygrysy - Hetman 3:2, Wieluń - EcoTeam AZS 1:3.

Nie udaje się już przedłużyć wałbrzyszanom szansy na wywalczenie przynajmniej punktu w tym meczu. Przy pierwszym meczbolu dla Volleya zablokowany zostaje Nackowski. Przegrywamy IV set 16:25. W całym spotkaniu 3:1 dla Sieradza.

Sieradzowi do zakończenia meczu brakują już tylko dwa punkty - 23:16.

Próbujemy jeszcze walczyć, jednak przewaga gospodarzy rośnie. KPS przegrywa 14:20.

Nie udaje się złapać rywala, Volley MOSiR odsuwa się na 16:12. Czas dla wałbrzyskich trenerów.

Gospodarze odsuwają się na 10:6. Goście skutecznie nadrabiają i tracą już tylko punkt - 10:11.

Skuteczne ataki Nowaka i nadrabiamy na 5:7.

Do gry wchodzi Dereń. Na tablicy wyników 5:2 dla Sieradza.

Kolejny set od prowadzenia zaczyna Volley MOSiR - 2:1.

Wałbrzyszanie nie wykorzystują szansy na skończenie meczu. Volley MOSiR broni nasz setbol na 24:23 i odwraca wynik, zdobywając brakujące punkty. Przegrywamy III set 24:26. W setach 2:1 dla Sieradza.

Najpierw długa wymiana piłek, a po chwili szybki atak gości i remis 23:23.

Skuteczne zagrania Nackowskiego i 20:19 dla Wałbrzycha.

Utrzymujemy 1-2 punktowe prowadzenie, obecnie 16:14.

Przy zagrywce Nackowskiego dogrywamy na 11:11, a po chwili wychodzimy na 12:11.

Chełmiec nadrabia kilka punktów i zbliża się na 6:8.

Po przerwie na tablicy wyników 7:2 dla Sieradza.

Na początek 3:0 dla Sieradza, a po chwili 5:1. O czas proszą trenerzy Kurzawiński i Ignaczak.

Chełmiec walczy do końca, broni dwa setbole, jednak przy trzecim skutecznie atakuje Volley. Przegrywamy II set 22:25. W setach remis 1:1.

Po chwili gospodarze odsuwają się na 21:17.

As serwisowy wałbrzyszan i dogrywamy na 17:19.

Przewaga Sieradza wynosi cały czas 3-4 punkty.

Nadal na prowadzeniu Volley MOSiR - 13:10.

Przewaga Sieradza rośnie do 10:6.

Gospodarze wychodzą na 2-punktowe prowadzenie.

Drugi set zaczyna się od serii remisów - 3:3.

Utrzymujemy dobrą grę i przy drugim setbolu kończymy partię otwarcia. Wygrywamy I set 25:17.

Dobra gra z zagrywki Trzeciaka i już tylko cztery oczka dzielą KPS od końca seta - 21:13.

Skuteczne ataki naszych siatkarzy i 18:12 dla KPS. II czas dla Sieradza.

Utrzymujemy 4-5 punktów przewagi. Obecnie 15:11 dla Wałbrzycha.

Volley MOSiR bierze czas. Po przerwie as serwisowy KPS i prowadzimy 9:5 i 10:8.

Gra punkt za punkt i KPS wychodzi na 7:5.

Chełmiec szybko nadrabia całą stratę i mamy remis 3:3.

Sieradz rozpoczyna spotkanie od prowadzenia 3:0.

Zakończyła się prezentacja drużyn, siatkarze gotowi już do gry i zaczynamy na kilka chwil.

Wałbrzyszanie zaczynają w składzie: Nowak, Nackowski, Szczygielski, Trzeciak, Dudzik, Jerzyk, Stawiany (L).

Trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Rewanżowa część zmagań w grupie 3 rozkręciła się na dobre i zanim się obejrzeliśmy, siatkarze prawie dobrnęli już do połowy rywalizacji. Przed nami piąta kolejka, w której wałbrzyszanie wybrali się do Sieradza na spotkanie - podobnie jak w ten weekend nasi koszykarze i siatkarki - z sąsiadem w tabeli. Chełmiec i Volley MOSiR mają obecnie tyle samo punktów (KPS jednak jeden mecz zagrany mniej), a jesienne spotkanie na wałbrzyskim parkiecie zakończyło się pięciosetową walką i wygraną KPS. Czy teraz również czeka nas długi bój o zwycięstwo ? Czy Chełmiec pokona kolejnego z tegorocznych beniaminków ? Odpowiedzi od 17.